Oceny po meczu Legia Warszawa – Dinamo Zagrzeb

Legia Warszawa przegrała w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb 0:1 na własnym stadionie i zagra jedynie o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Sprawdź nasze pomeczowe oceny dla piłkarzy Wojskowych.

Zdecydowała jedna bramka

Niestety, naszej drużyny nie ma już w eliminacjach Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. Legia Warszawa pokazała się z dobrej strony w meczu z Dinamem Zagrzeb, jednak to nie wystarczyło, żeby awansować do kolejnej rundy. Zadecydowała jedna bramka zdobyta przez Chorwatów i skuteczne utrzymywanie wyniku do końca spotkania. Więcej o przebiegu meczu przeczytasz w artykule mojego redakcyjnego kolegi Tomka: „Legia przegrywa z Dinamo Zagrzeb. LM”

Legia Warszawa – oceny po meczu

Sprawdź, jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Legii za mecz z Dinamem. Skala 1-6

Artur Boruc (3)

Solidny występ bramkarza Legii. Nie można go obwiniać o stratę bramki, ale nie zrobił też niczego nadzwyczajnego.

Josip Juranović (1)

Bardzo słaby występ piłkarza Legii. To właśnie z jego winy padła bramka dla Dinama, kiedy nie zdążył za Franjiciem. Dużo strat i słabe dośrodkowanie również wpłynęły na ocenę tego zawodnika.

Artur Jędrzejczyk (4)

Dobry występ środkowego obrońcy. Jak zwykle walczył o każdą piłkę i nie bał się podejmować pojedynków. Królował w powietrzu.

Mateusz Wieteska (4)

Drugi środkowy obrońca Legii również zaliczył dość udany występ. Nie dopuszczał piłkarzy Dinama do stwarzania sobie sytuacji bramkowych. Umiał odnaleźć się również przy stałych fragmentach gry w polu karnym Chorwatów. Raz był blisko, żeby pokonać Dominika Livakovicia.

Maik Nawrocki (3)

Nie był to najgorszy mecz w wykonaniu młodego Polaka. Popełnił kilka błędów, ale na tle mocnego rywala generalnie spisał się dobrze

Filip Mladenović (3)

Na pewno więcej możemy oczekiwać po wahadłowym Wojskowych. Przez cały mecz aktywny, próbował dośrodkowań, jednak najczęściej nie dochodziły one do partnerów. Zaliczył też kilka głupich strat, które mogły się źle skończyć.

Bartosz Slisz (4)

Bardzo dobry występ młodego Polaka w środku pola na tle bardziej doświadczonych graczy Dinama Zagrzeb. Dużo odbiorów i szukanie prostopadłych podań, które jednak nie zawsze wychodziły, należy zaliczyć jak najbardziej na plus.

Andre Martins (2)

Mecz rozpoczął bardzo dobrze. Ocena mocno jednak spada, kiedy przyjrzymy się niedokładnemu przerzutowi do Mladenovicia kiedy to właśnie z tej akcji padła bramka dla gości. Po tym zagraniu Martins nie potrafił się odbudować. Został zmieniony po pierwszej połowie.

Luquinhas (3)

Momentami irytujący występ. Długie holowanie piłki i dziwne decyzje o strzałach. Momentami dobry drybling i rozprowadzanie piłki. Duży plus za akcję w obronie w 75. minucie.

Mahir Emreli (1)

Bezbarwny występ. Dużo strat, mało strzałów. Na pewno nie tego oczekujemy od takiego napastnika. Zdjęty z boiska przez Czesława Michniewicza w 57. minucie

Rafael Lopes (2)

Również bardzo bezbarwny występ, jednak moim zdaniem brał udział w grze częściej niż Emreli. Jedynie za to Rafa Lopes otrzymał ocenę „2”.

Josue (4)

Wszedł na boisko po przerwie i od razu błysnął kilkoma dobrymi zagraniami. Kiedy koledzy nie korzystali z jego podań, sam chciał wziąć sprawy w swoje ręce i strzałem zza pola karnego zagroził bramce Chorwatów. Zmiana na plus.

Tomas Pekhart (1)

Wszedł na boisko za Emrelego i nie wniósł nic do gry ofensywnej drużyny z Warszawy. Słaby występ bez sytuacji bramkowych.

Ernest Muci grał zbyt krótko, żeby go ocenić.