Legia przegrywa z Dinamo Zagrzeb. LM

Legia Warszawa przegrała we wtorek wieczorem 10 sierpnia z Dinamo Zagrzeb i odpadła w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Teraz powalczy o awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Legia Warszawa- Dinamo Zagrzeb (0:1)

Tydzień temu Legia zremisowała w Chorwacji 1:1. Kwestia awansu pozostawała otwarta. Już przed rozpoczęciem rewanżu było wiadomo, że w 4. rundzie niespodziewanie czeka Sheriff Tiraspol, który wyeliminował Crvene Zvezde Belgrad. Legia wyszła na Łazienkowskiej w takim samym składzie, jak w Zagrzebiu. Niestety, w 20. minucie meczu Luka Ivanusec zaskoczył linię defensywy Legionistów wspaniałym podaniem, które na bramkę zamienił Bartol Franjic. Legia jednak grała z Dinamo, jak równy z równym. W drugiej połowie Chorwaci zagrali bardziej defensywnie, co pod koniec przekształciło się w obronę wyniku 0:1, co ostatecznie im się udało.

Najlepszy polski klub sezonu 2020/2021 nie ma się czego wstydzić, zagrała bardzo dobre spotkanie i miejmy nadzieję, że uda jej się awansować do grupy Ligi Europy, tak samo jak rok temu Lechowi Poznań. W razie niepowodzenia mistrz Polski zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Legia Warszawa w Lidze Europy 2021/2022

Mistrz Polski odpadając w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów „spadła” do rozgrywek Ligi Europy, gdzie w 4. rundzie powalczy o fazę grupową. Tam na Legionistów czeka jeszcze cięższe zadanie niż te, które miała przed sobą przy ewentualnym dwumeczu z Sheriffem Tiraspol, czy nawet trudniejsze od rywalizacji z Dinamem Zagrzeb. Przeciwnikiem w 4. rundzie eliminacji LE Legii Warszawa jest Slavia Praga. Mistrz Czech także odpadł w 3. rundzie el. LM. Czechów wyeliminował węgierski Ferencvaros. Czesi wygrali rewanż u siebie 1:0, ale na Węgrzech polegli 1:2. Oczywiście nie można zapomnieć, że Slavia Praga to ćwierćfinalista Ligi Europy zeszłego sezonu. Odpadli dopiero w rywalizacji z Arsenalem.