Rankingi KSW – stan po 12.06.2024r.

Tomasz Dmytruszyński

12 czerwca 2024

KSW w zeszłym roku postanowił, że na wzór największej federacji MMA, czyli UFC stworzy rankingi kategorii wagowych. Takie rankingi mają na celu większą przejrzystość w wybieraniu zestawień oraz ukazują drogę, jaką zawodnicy muszą pokonać, aby zawalczyć o mistrzowski pas.

ksw-ranking-parnasse

Sprawdź, kto przewodzi w rankingu KSW po ostatniej odbytej gali na dzień 12 czerwca i jakie miejsca zajmują czołowi zawodnicy tej organizacji. Rankingi są aktualizowane w najbliższą środę po gali.

Rankingi KSW - stan po 12.06.2024r.

Rankingi KSW: Aktualizacje po ostatniej gali

Jakub Wikłacz dokonał kolejnej obrony pasa mistrzowskiego wagi koguciej przed Sebastianem Przybyszem i chyba już ostatecznie zamknął ich rywalizację. O jedną pozycję awansował w tej kategorii wagowej Patryk Surdyn, wyprzedzając Filipa Macka. W wadze lekkiej o dwie pozycje awansował Marcin Held, który tym razem wygrał w oktagonie KSW. Roman Szymański zachował swoje miejsce, a z rankingu wyleciał Raul Tutarauli, który zawalczy o pas gruzińskiej federacji GFC.

Dużo zmian nastąpiło w rankingu wagi półśredniej. Brian Hooi przegrał walkę z Tymoteuszem Łopaczykiem, przez co spadł o trzy pozycje, na czym skorzystali Marcin Krakowiak i Wiktor Zalewski, a Łopaczyk wskoczył na siódme miejsce. W rankingu pojawił się także Oskar Szczepaniak, który pokonał na ostatniej gali Adriana Zielińskiego. Z rankingu usunięty został Michał Pietrzak, który zawalczy na najbliższej gali FEN.

Michał Dreczkowski pokonał w walce wagi półciężkiej Stevana Jaricia i dzięki temu awansował o jedno miejsce, wyprzedzając Łukasza Sudolskiego. Augusto Sakai, który przegrał w walce o pas wagi ciężkiej s Philem De Friesem, znalazł się na piątym miejscu rankingu, a Anglik obronił swój pas po raz dziesiąty.

Sprawdź kody promocyjne polskich, legalnych bukmacherów

Rankingi z podziałem na kategorie wagowe (stan na 12.06.2024)

Waga kogucia mężczyzn – do 61,2 kg

Mistrz – Jakub Wikłacz (2x obroniony pas)

Waga piórkowa mężczyzn – do 65,8 kg

Mistrz – Salahdine Parnasse (2x obroniony pas)

Waga lekka mężczyzn – do 70,3 kg

Mistrz – Salahdine Parnasse (1x obrona pasa)

Waga półśrednia mężczyzn – do 77,1 kg

Mistrz – Adrian Bartosiński (2x obroniony pas)

Waga średnia mężczyzn – do 83,9 kg

Mistrz – Paweł Pawlak (1x obroniony pas)

Waga ciężka mężczyzn – do 120,2 kg

Mistrz – Philip De Fries (10x obroniony pas)

Najwięcej obron pasa KSW

Długość utrzymywanego pasa mistrzowskiego w MMA mierzy się nie w ilości dni posiadania pasa, ale w ilości walk, w których pas mistrzowski się obroniło. Wielu jest zawodników, którzy stracili pas tuż po tym jak go zdobyli. Jak stwierdziła Althea Gibson: „Po prostu nie jesteś uważany za prawdziwego mistrza, dopóki skutecznie nie obronisz swojego tytułu”. Niektórzy mistrzowie w KSW zapewnili sobie wiele zwycięstw w mistrzowskich walkach, stając się dominującym posiadaczem tytułu w swojej kategorii wagowej. Aktualny mistrz, który najczęściej obronił swój pas mistrzowski to Phil De Fries, któremu udało się obronić pas wagi ciężkiej dziesięciokrotnie. Poniżej czterech zawodników, jacy najdłużej bronili swojego pasa mistrzowskiego w KSW.

4 obrony z rzędu – Michał Materla (waga półśrednia) – 2012-2015 oraz Mateusz Gamrot (waga lekka) 2016-2020

5 obron z rzędu – Tomasz Narkun (waga półciężka) 2016-2020

10 obron z rzędu – Phil De Fries – (waga ciężka) – 2018-?

Historia KSW

• Konfrontacja Sztuk Walki (KSW) to polska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA), założona w 2004 roku przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. KSW zostało zapoczątkowane jako turniej, który szybko zyskał popularność w Polsce i przyciągnął uwagę międzynarodową. Wkrótce organizacja rozwinęła się w regularne gale, prezentujące najbardziej utalentowanych polskich oraz międzynarodowych zawodników MMA.
  • KSW kontynuuje rozwój, wprowadzając innowacje w formacie walk, angażując coraz większą liczbę zawodników z różnych krajów oraz rozszerzając swoją obecność na arenie międzynarodowej. Dzięki swojej dynamice i profesjonalizmowi, KSW stało się kluczowym graczem w globalnej społeczności MMA.