Pobierz aplikację betfan na telefon
Zakład bez remisu, czyli DNB. Co to remis=zwrot?

DNB. Typowanie wyników spotkań piłkarskich wiąże się z pewnym ryzykiem, bowiem mecz zakończyć może się nie tylko wygraną lub przegraną danej drużyny, ale także remisem. Kiedy obstawiamy jeden z trzech wyników, statystyczna szansa na wygraną jest mniejsza niż w przypadku zakładów 2-drogowych. W sukurs przyjść mogą nam jednak zakłady bez remisu, czyli DNB. Co to dokładnie oznacza?

Z artykułu na temat zakładów bez remisu, określanych również jako DNB, dowiesz się:

Zanim zaczniesz grać u bukmachera, dowiedz się co to znaczy DNB

Zakłady 3-drogowe, z których eliminowana jest możliwość remisu, określane są na przeróżne sposoby. Do najpopularniejszych należą “zakłady bez remisu”, “remis=zwrot” czy właśnie DNB. Co to znaczy? Trzyliterowy skrót pochodzi z języka angielskiego i rozwija się go jako “Draw No Bet” – w przypadku remisu zakładu nie ma. W praktyce oznacza to, że jeśli w meczu padnie remis, graczowi zwracana jest obstawiona stawka.

Obstawienie DNB u bukmachera możliwe jest oczywiście tylko w przypadku standardowych zakładów 1X2, które polegają na wytypowaniu jednego z trzech możliwych rezultatów: zwycięstwa, remisu lub przegranej danej drużyny. Zasadniczo różnią się także od podwójnej szansy, czyli popularnego zakładu z podpórką. Tam wygrywamy w przypadku remisu lub zwycięstwa naszego faworyta, natomiast zakład bez remisu przy podziale punktów przyniesie nam co najwyżej zwrot stawki.

Zakład bez remisu “ulepsza” 3-drogowe dyscypliny

Podstawową zaletą zakładu DNB jest wyeliminowanie “trzeciej drogi”. Kiedy spotkanie zakończyć może się na trzy sposoby (co najczęściej dzieje się w piłce nożnej, ale dotyczy także piłki ręcznej, żużla, niektórych sportów walki czy koszykówki przed dogrywką), obstawienie któregokolwiek wyniku oznacza statystyczną szansę na wygraną na poziomie 33,3%. Typ z możliwymi dwoma wynikami podnosi szansę do 50%, a więc znacząco ogranicza możliwość “pechowego” rezultatu naszego kuponu. 

Choć mawia się, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, DNB jest świetną opcją wówczas, gdy chcemy uczynić zakład bezpiecznym. Znacznie mniejszy kurs niż w przypadku standardowego 1X2 (ale większy niż przy wspomnianej już podpórce!) bywa tego wart szczególnie wówczas, kiedy jedna z drużyn może chcieć grać na remis. Dzieje się tak często w przypadku rewanżowych spotkań w fazie pucharowej międzynarodowych rozgrywek w rodzaju Ligi Mistrzów, gdy znacznie słabsza drużyna osiągnie w pierwszym meczu korzystny rezultat. Podobna sytuacja występuje, gdy mocna drużyna na finiszu rozgrywek ligowych chce się oszczędzać na istotniejsze mecze, na przykład w pucharach.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!