Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

H2H. Co to zakład head to head?

dodano: 19 Sierpnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

H2H czy też head to head oznacza porównanie ze sobą dwóch zawodników lub dwóch konkurujących ze sobą drużyn. Czy w zakładach bukmacherskich jest jakaś różnica? Jakie sporty idealnie nadają się do typów tego rodzaju?

Z artykułu na temat zakładów head to head (H2H) dowiesz się:

Dosłowne znaczenie związku frazeologicznego “head to head” to popularne polskie “łeb w łeb”. Oznacza to zaciętą rywalizację i podobnie jest w bukmacherce, gdzie terminem H2H określa się wszelkie porównania pomiędzy dwoma zawodnikami lub dwiema drużynami, zarówno w kontekście wcześniejszych wyników oraz statystyk, jak i konkretnych zakładów dotyczących zawodów lub meczu. Obstawiając head to head, przewidujemy, że na koniec danych rozgrywek wybrany przez nas typ będzie w klasyfikacji końcowej wyżej niż wskazany konkurent.

Jeżeli chcemy obstawić zwycięstwo danego zawodnika tylko dlatego, że jego przeciwnik jest kiepsko dysponowany z powodów zdrowotnych, powinniśmy dokładnie przeczytać regulamin. Jeśli ostatecznie wycofa się z zawodów, przeważnie zakład zostaje anulowany. Kiedy jednak typ H2H jest elementem taśmy, w zależności od zasad bukmachera może zostać jednak rozliczony na przykład po kursie 1.0. 

Sporty, w których porównuje się dwójkę zawodników lub dwie drużyny

Zakłady head to head mogą dotyczyć praktycznie każdego sportu. Są jednak dyscypliny, w których typy H2H są szczególnie popularne. Tak właśnie jest ze sportami motorowymi, na przykład żużlem, Formułą 1 czy NASCAR, gdzie obstawia się wyższą pozycję kierowcy X nad kierowcą Y na koniec wyścigu. Oprócz nich do sportów, gdzie możemy mieć częściej do czynienia z zakładami H2H, należą::

Przez niektórych graczy head to head uznawany jest za synonim zakładu 1X2, czyli typu 3-drogowego. Zgodnie z definicją H2H jest to jednak zazwyczaj typ, w którym możliwe są tylko dwa wyniki. W sportach, których najczęściej dotyczy, wynik ex aequo jest bowiem albo niemożliwy, albo niezwykle rzadki.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Udinese/

Typ na mecz Napoli - Udinese 11.05

W jedynym wtorkowym meczu Serie A Napoli zmierzy się ze Spezią Podopieczni Gennaro Gattuso nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów, jeśli chcą zagrać w Lidze Mistrzów Napoli - Udinese...
Wolverhampton/

Zapowiedź 36. kolejki Premier League

We wtorek rozpocznie się 36 kolejka Premier League Niedawno poznaliśmy wszystkich spadkowiczów ligi angielskiej, a mistrzostwo Manchesteru City jest już prawie pewne Wciąż toczy się jednak gra...