Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2024: Stadiony i miasta gospodarze mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy 2024 odbędą się w Niemczech. Zawody odbędą się na dziesięciu stadionach w dziesięciu miastach. Oficjalne otwarcie Euro 2024 odbędzie się 14 czerwca 2024 roku. Wiele arena znają kibice niemieckiej Bundesligi, którą można oglądać za pośrednictwem BETFAN TV. Sprawdź na jakich stadionach odbędą się mecze Euro 2024.

Obstawiaj Euro 2024

Euro 2024: Stadiony mistrzostw Europy oraz ich pojemność

  • Olympiastadion Berlin – 70 000 widzów
  • Munich Football Arena – 67 000 widzów
  • Signal Iduna Park – 66 000 widzów
  • Stuttgart Arena – 54 000 widzów
  • Arena AufSchalke – 50 000 widzów
  • Volksparkstadon – 50 000 widzów
  • Cologne Stadium – 47 000 widzów
  • Dusseldorf Arena – 47 000 widzów
  • Frankfurt Arena – 46 000 widzów
  • Red Bull Arena – 42 000 widzów

Stadion Olimpijski / Olympiastadion Berlin (Berlin)

Stadion Olimpijski w Berlinie to bez wątpienia kluczowy obiekt podczas Euro 2024. Poznamy na nim przyszłego mistrza Europy. Na co dzień swoje mecze rozgrywa na nim Hertha Berlin. Stadion może pomieścić około 70 000 kibiców. Poza finałem, Stadion Olimpijski będzie gościł także między innymi ćwierćfinał i kilka spotkań fazy grupowej, między innymi hit Hiszpania – Chorwacja.

Allianz Arena / Munich Football Arena (Monachium)

Ten obiekt powinien być znany przez każdego polskiego kibica. To właśnie na nim najlepszy okres w swojej karierze przeżywał Robert Lewandowski. Allianz Arena to stadion, na którym domowe mecze rozgrywa Bayern Monachium. Będzie to obiekt, na którym odbędzie się mecz otwarcia: Niemcy – Szkocja i jeden z półfinałów. Na stadionie pomieści się około 67 000 widzów.

Signal Iduna Park (Dortmund)

Polscy kibice bardzo dobrze wspominają także Signal Iduna Park. Jest to stadion Borussii Dortmund, często odwiedzany przez naszych rodaków, kiedy grali tam Lewandowski, Piszczek i Błaszczykowski. Stadion w Dortmundzie jest jednym z największych w Niemczech i podczas Euro 2024 pomieści około 66 000 kibiców. Po jednym meczu grupowym zagrają na nim triumfatorzy Euro z ostatnich lat – Portugalia i Włochy. Na Signal Iduna Park zobaczymy także jeden z półfinałów.

MHPArena (Stuttgart)

Stuttgart Arena dobrze kojarzy się niemieckim kibicom. W 2006 roku nasi zachodni sąsiedzi zdobyli na nim brąz podczas mundialu. Obiekt pomieści około 54 000 kibiców. Niemcy zagrają w nim jeden z meczów fazy grupowej. Na Stuttgart Arena odbędzie się także jeden z ćwierćfinałów.

Arena AufSchalke (Gelsenkirchen)

Pierwszy stadion, na którym swoje spotkania rozgrywa klub nie z Bundesligi. Schalke gra na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. To tutaj zostanie rozegrany absolutny hit fazy grupowej Euro 2024: Hiszpania – Włochy. Stadion w Gelsenkirchen pomieści około 50 000 widzów.

Volksparkstadion (Hamburg)

Stadion w Hamburgu może pomieścić około 50 000 widzów. Na co dzień odbywają się na nim mecze 2. Bundesligi, bo właśnie w niej gra Hamburg. Obiekt został przebudowany w 2000 roku. W Hamburgu odbędzie się jeden z ćwierćfinałów Euro 2024. Jednym z ciekawszych meczów fazy grupowej, jaki będą mogli oglądać kibice w tym mieście, będzie pojedynek Chorwacji z Albanią. Co ciekawe, na tym stadionie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów rozgrywał w sezonie 23/24 Szachtar.

Merkur Spiel-Arena / Dusseldorf Arena (Dusseldorf)

Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie pomieści około 50 000 widzów. Jak sama nazwa wskazuje, gra na nim drugoligowa Fortuna Dusseldorf. Jest to stadion dobrze znany przez Dawida Kownackiego. Kibice na tym obiekcie będą mogli oglądać między innymi mecz Francja – Austria i jeden z ćwierćfinałów. Podczas przebudowy BayArena, grał tu też Bayer Leverkusen.

RheinEnergieStadion / Cologne Stadium (Kolonia)

Przenosimy się do nieco mniejszych obiektów, a jednym z nich Cologne Stadium. Mecze z niego będzie mogło oglądać około 47 000 kibiców. Przeszedł modernizację w 2006 roku. Swoje mecze rozgrywa na nim Koeln. Jeden ze swoich meczów grupowych zagrają tutaj Anglicy. Finaliści Euro 2020 zagrają ze Słowenią.

(drugi stadion na zdjęciu)

Red Bull Arena / Leipzig Arena (Lipsk)

Najmniejszy, ale najnowocześniejszy stadion przygotowany na Euro 2024. Obiekt w Lipsku pomieści tylko 42 000 kibiców, choć jego pojemność w spotkaniach ligowych sięga 50 000. Swoje mecze rozgrywa na nim oczywiście RB Lipsk. Arena będzie gościć hit fazy grupowej. Odbędzie się na nim między innymi mecz Holandia – Francja.

Commerzbank-Arena / Frankfurt Arena (Frankfurt nad Menem)

Mecze Euro 2024 zobaczymy także na Frankfurt Arena, czyli domowym stadionie Eintrachtu. Na tym obiekcie może zasiąść 46 000 widzów. Jeden z meczów fazy grupowej zagrają na nim gospodarze turnieju. Niemcy zmierzą się tutaj ze Szwajcarią. Innym ciekawym meczem fazy grupowej, jaki odbędzie się na stadionie Eintrachtu, jest pojedynek Danii z Anglią.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!