Depozyt. Co to jest bankroll w zakładach bukmacherskich?

Redakcja

19 sierpnia 2020

Depozyt. Co to jest bankroll w zakładach bukmacherskich?

Depozyt jest jednym z podstawowych terminów, z którymi stykają się gracze obstawiający swoje typy u bukmacherów internetowych. Bardziej doświadczeni weterani bukmacherki używają również pojęcia “bankroll”. Jeśli myślimy o zarobku, słowo to wejść powinno do naszego codziennego języka.

Z artykułu na temat depozytu w zakładach bukmacherskich dowiesz się:

Depozyt to jeden z najistotniejszych terminów bukmacherskich

Standardowo w języku polskim depozyt oznacza przedmioty lub pieniądze oddane jakiejś instytucji na przechowanie.

W przypadku bukmacherki sprawa wygląda podobnie, z tą jednak różnicą, że tutaj pieniądze wpłacamy do depozytu po to, aby obrócić nimi później w formie zakładów.

Najprościej można więc powiedzieć, że depozyt to pieniądze wpłacone przez nas na konto bukmachera.

Depozyt – definicja u bukmachera

Zawsze warto przyjrzeć się, jak termin ten definiowany jest przez naszego bukmachera.

To istotne przede wszystkim ze względu na fakt, że liczne bonusy bukmacherskie odnoszą się właśnie do pojęcia depozytu.

Czy chodzi o premię do niego, czy zakłady bez depozytu, istotne jest, aby dobrze zrozumieć zasady danej promocji.

Wśród graczy depozyt nazywany jest też niekiedy bankrollem. To szerszy termin, którego znajomość jest z kolei nieodzowna, jeśli widzimy w bukmacherce coś więcej niż obstawianie taśm za 2 zł.

Co to bankroll? Czemu warto znać ten termin?

Depozytem nazywa się pieniądze, które wpłaciliśmy na konto u danego bukmachera. Co oznacza z kolei bankroll? To pojęcie szersze i doskonale znane wszystkim graczom, którzy interesowali się pokerem.

W ten sposób określamy w grach hazardowych cały nasz budżet przeznaczony na grę, a więc ilość pieniędzy, którą mamy do dyspozycji w kwestii obstawiania. 

Pojęcie bankrollu w zakładach bukmacherskich jest istotne przede wszystkim dlatego, że porządkuje ono naszą grę.

Kiedy podchodzimy do pieniędzy na obstawianie jak do czegoś, czym należy zarządzać, zmieniamy też swoje nastawienie do samej gry. Przestaje ona wówczas polegać na losowym wyszukiwaniu ciekawych zakładów i chaotycznym obstawianiu tego, co może przynieść nam szybki zysk. 

Kiedy swój depozyt traktujemy jako część bankrollu, zaczynamy zastanawiać się, jakie systemy i taktyki obstawiania warto wprowadzić w życie, budujemy strukturę zakładów przynoszących powtarzalne zyski i nie tracimy setek złotych na pochopnie postawione pewniaki, które ostatecznie kończą z porażką.

Jak zatem zarządzać bankrollem, aby nie ponosić strat i uczynić z bukmacherki stabilne źródło dochodów?

Umiejętne zarządzanie bankrollem to podstawa sukcesu

Mnogość systemów bukmacherskich sprawia, że zarządzanie bankrollem jest tematem na kilka osobnych artykułów. Zebraliśmy jednak pięć podstawowych rad, dzięki którym każdy gracz znacząco poprawić może stan swojego depozytu.

Wystarczy, tylko aby pamiętał o poniższych zasadach.

Zarządzanie bankrollem warto rozpocząć od ustalenia konkretnego celu. Samo stwierdzenie „zarobić jak najwięcej” nie wystarczy.

Na bazie swoich wcześniejszych doświadczeń powinniśmy wyznaczyć sobie jasno sprecyzowane zadanie, dzięki czemu łatwiej będzie zbudować swoją własną strategię obstawiania.

Kiedy mamy już wyznaczony cel, kolejnym krokiem powinno być wprowadzenie samoograniczenia. W zależności od wielkości bankrollu wyznaczamy sobie limit pieniędzy, które obstawiamy na jeden zakład.

Chociaż sprawi to, że spodziewane zyski będą mniej spektakularne, nie utracimy większości depozytu w przypadku pecha lub niezbyt trafionej analizy.

Ryzyko – nieodłączna część zakładów bukmacherskich

W przypadku strat trzeba zwyczajnie się z nimi pogodzić, gdyż przegrana jest nieodłączną częścią typów bukmacherskich. Porażki zdecydowanie nie mogą wpłynąć na nasze nastawienie, gdyż częścią zarządzania bankrollem jest unikanie chaotycznych decyzji.

Kiedy chcemy zaś odzyskać szybko poniesione straty i “odkuć się”, bardzo często tracimy jeszcze więcej.

Po jakimś czasie może się okazać, że nasze wyniki są niesatysfakcjonujące lub wręcz przeciwnie, radzimy sobie na tyle dobrze, że część przyjętych przez nas założeń i zasad wydaje się zbyt asekuracyjna.

Dlatego też warto analizować rzeczowo strategię i elastycznie wprowadzać w niej zmiany, co przełożyć może się na odrobienie strat albo zwiększenie zysku.

Promocje bukmacherskie – jak bezpiecznie zwiększyć bankroll?

Chociaż chodzenie na skróty zazwyczaj nie popłaca, w przypadku zakładów bukmacherskich mamy do dyspozycji narzędzia, które pozwalają zwiększać bankroll bezpiecznie i bez narażania się na utratę depozytu.

Dlatego też myśląc poważnie o zyskach, powinniśmy śledzić promocje, dzięki którym do pewnej kwoty uda nam się podwoić bankroll przy zakładaniu konta, obstawić konkretne zdarzenie za darmo w ramach bonusu lojalnościowego lub zagrać bezpieczny cashback.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy