Pobierz aplikację betfan na telefon
Magda Linette w ćwierćfinale w Cleveland

Po trzech porażkach z rzędu, Mada Linette przed US Open 2021 zdecydowała się na występ na turnieju WTA w Cleveland. Jak się okazało była to bardzo dobra decyzja. Polka jest już w ćwierćfinale tego turnieju.

WTA Cleveland: Wygrane z dużo niżej notowanymi rywalkami

Magda Linette miała dużo szczęścia, jeśli chodzi o losowanie. W 1. rundzie turnieju WTA w Cleveland mierzyła się z Eminą Bektas. Większość kibiców może nie kojarzyć tej amerykańskiej tenisistki i nie ma się czemu dziwić. Bektas zajmuje dopiero 337. miejsce w rankingu WTA. Dla Magdy miała to być łatwa przeprawa, jednak Amerykanka postawiła ciężkie warunki. Pierwszy set Polka wygrała dopiero po tie-breaku, a w drugim rozstrzygnęła sprawę dopiero w ostatnich gemach partii. Linette uzyskała awans, jednak mecz z pewnością do zapomnienia.

Magda Linette – Emina Bektas 7:6 (6), 6:4

W 1/8 finału turnieju w Cleveland Magdzie przyszło zmierzyć się z Lindą Fruhvirtovą, czyli dopiero 16-letnią Czeszką, która stawia swoje pierwsze kroki w turniejach rangi WTA. Również nie była to łatwa przeprawa. Mecz miał bardzo podobny scenariusz, jak ten z pierwszej rundy. W pierwszym secie byliśmy świadkami tie-breaka, który tym razem jednak bardzo pewnie wygrała Polka, tracąc zaledwie 2 punkty. W drugim secie Magda musiała odrabiać straty, jednak ostatecznie partię udało się wygrać 6:4.

Magda Linette – Linda Fruhvirtova 7:6 (2), 6:4

WTA Cleveland: Magda Linette – Daria Kasatkina w ćwierćfinale

Bardzo ciężkie zadanie czeka Magdę Linette w ćwierćfinale turnieju WTA w Cleveland. Na Polkę czeka rozstawiona z numerem 1 Daria Kasatkina, która będzie faworytką tego spotkania. Magda jak dotąd nie zachwyciła na korcie, więc nie spodziewam się, aby poradziła sobie z Rosjanką. Trzeba pamiętać, że imprezą docelową jest tegoroczne US Open, a ten turniej ma służyć tylko przygotowaniom do wielkiego szlema.

OBSTAW MECZ LINETTE – KASATKINA W BETFAN

WTA w Cleveland to tenisowy turniej kategorii WTA 250 w sezonie 2021 z cyklu Tennis in the Land rozgrywany w dniach 22-28 sierpnia 2021 roku w Cleveland na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 235 238 dolarów amerykańskich.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!