Pobierz aplikację betfan na telefon
ZAKŁADY BUKMACHERSKIE 2024 – Jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie – chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają one w 2024 roku? Radzimy jak obstawiać mecze online i jak zarabiać na zakładach bukmacherskich. Podpowiadamy ponadto, na jakie oferty bukmacherów warto zwracać uwagę.

W przekrojowym artykule nie mogło zabraknąć też wytłumaczenia najważniejszych pojęć oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat zakładów bukmacherskich!

Z artykułu na temat zakładów bukmacherskich dowiesz się:

 1. Jak obstawiać mecze? Robić to online czy na żywo?
 2. Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?
 3. Jakie są najpopularniejsze oferty bukmacherów 2024?
 4. Co oznaczają specjalistyczne pojęcia używane w tym tekście?
 5. O co często pytają gracze obstawiający mecze?

JAK OBSTAWIAĆ MECZE W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH W 2024 ROKU?

Wielu starszych czytelników pamięta zapewne, jak obstawiało się mecze przed kilkunastu laty. Aby wytypować poprawnie wynik meczu i dostać za to pieniądze, należało udać się do stacjonarnego punktu, zaznaczyć na karcie odpowiednie wyniki, podejść do okienka i poczekać na wydrukowanie kuponu. Miało to niewątpliwie swój klimat, a wśród stałych bywalców zawiązywały się przyjaźnie na lata.

Dziś nadal możemy obstawić wynik dowolnych zawodów sportowych “na miejscu”. Wielu legalnych bukmacherów posiada punkty stacjonarne z zakładami bukmacherskimi. w 2023 roku.

Gracze cenią sobie nie tylko atmosferę, ale również prywatność. Mimo iż w najbardziej obleganych przez graczy porach trudno liczyć na spokój i ciszę, zakłady bukmacherskie dokonywane w sposób tradycyjny nie są przypisywane do historii konta. Wypłata również odbywa się w gotówce, więc nie ma po niej śladu elektronicznego.

Obecnie dostępnych jest wielu bukmacherów oferujących zakłady na stronie bukmachera np. BETFAN, w tym momencie praktycznie większość graczy używa mobilnych wersji zakładów na telefon lub na komputery.

Nawet jeśli graczom trudno wyobrazić sobie brak pogawędek przy wspólnym skreślaniu wyników, nie mogą przejść obojętnie obok bonusów za granie online. Te sięgają niekiedy nawet kilkuset złotych!

 • Wchodzimy na stronę internetową wybranego przez nas legalnego bukmachera.
 • Zakładamy konto, nie zapominając o podaniu kodu promocyjnego, który pozwoli nam na odebranie bonusu powitalnego.
 • Potwierdzamy swoją tożsamość poprzez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości wymaganego przez bukmachera (czasami można ten punkt pominąć, potwierdzając odpowiedni wiek w momencie wypłaty wygranej)
 • Wpłacamy pieniądze, za które będziemy mogli obstawiać pierwsze mecze. Kiedy robimy to po raz pierwszy, u większości bukmacherów internetowych liczyć możemy na niezłe bonusy na start. Przed przelaniem pieniędzy sprawdźmy, jaka jest minimalna kwota pozwalająca na skorzystanie z promocji.
 • Teraz możemy już szukać atrakcyjnych kursów oraz puszczać kupony, które pomnożą nasz depozyt. Powodzenia!

Widać więc jak na dłoni, że obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich online nie jest szczególnie trudne. Co innego z wygrywaniem. Warto więc wiedzieć, co musimy zrobić, aby wpłacony przez nas depozyt bardzo szybko urósł.

SPRAWDŹ LISTĘ LEGALNYCH BUKMACHERÓW W POLSCE

JAK ZARABIAĆ NA ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH?

Zarabianie na zakładach bukmacherskich to temat rzeka. Każdy fan bukmacherki sypie jak z rękawa złotymi radami oraz sentencjonalnymi mądrościami. W internecie nie brakuje ludzi, którzy puszą się posiadaniem patentu na pewniaki oraz wygrywaniem olbrzymich sum.

Czy zawsze są to czcze przechwałki? Niekoniecznie, ponieważ na obstawianiu meczów jak najbardziej da się zarabiać. Na początku warto poznać jednak kilka podstawowych zasad, które ocalą nas przed stratą całego depozytu.

Jak typować w zakładach online, aby nie narazić się na same straty? Początkującym graczom można dać pięć podstawowych rad.

SINGLE SĄ LEPSZE NIŻ AKO

Zdecydowanie najgorszym pomysłem jest granie zakładów kombinowanych. Mimo iż kurs AKO będzie wysoki, pieniędzy prawdopodobnie nawet nie powąchamy.

Czym większa liczba zdarzeń, tym mniejsza szansa na poprawne wytypowanie wszystkich. Działa przeciw nam nie tylko statystyka, ale również nieprzewidywalność sportu.

Z tego powodu najlepszym przyjacielem typera są zakłady pojedyczne, czyli single. Kiedy je gramy, powinniśmy skupić się na kursach powyżej 2.12, aby zrównoważyć podatek od wygranej. Potrzebna jest do tego analiza znacznie solidniejsza niż w przypadku stawiania na pewniaki.

WYBIERAJMY ZAKŁADY 2-DROGOWE ZAMIAST 1X2 

Większość zakładów przypasować można do dwóch kategorii: 2-drogowych lub 3-drogowych. W pierwszym przypadku wynik konkretnego zakładu może być jeden: wygra drużyna A lub drużyna B, bramek będzie albo 7+, albo mniej itd. Typy 3-drogowe, znane również jako 1X2, mogą zakończyć się trzema wynikami, jak w typowym meczu piłkarskim: zwycięży drużyna nr 1, padnie remis (X) lub zwycięży drużyna numer 2.

Z punktu widzenia gracza sensowniejsze są oczywiście zakłady, w których paść mogą wyłącznie dwa wyniki. Nie biorąc pod uwagę poziomu drużyn, mamy wówczas statystycznie 50% szans na wygraną, podczas gdy w typach 3-drogowych spadają one do 33%. Różnica ta widoczna jest w wyższych kursach na zdarzenia z trzema możliwymi wynikami, jednak zazwyczaj nie są one warte ryzyka.

NAWET PODSTAWOWA ANALIZA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA

Dogłębna analiza meczowa jest trudna i czasochłonna. Dlatego też warto skupiać się na tych dyscyplinach, na których najlepiej się znamy, dodatkowo ograniczając swoje typy do kilku drużyn lub zawodników. Dzięki temu będziemy mieli szansę zauważyć wcześniejsze symptomy obniżki formy, obstawiać handicapy oraz dostrzec tzw. value bety.

Analiza nie ogranicza się wyłącznie do oglądania meczów oraz wczytywania się w statystyki. Jej elementem jest również śledzenie dyskusji na sportowych forach oraz grupach na Facebooku.

O ile blogi oraz fanpage’e z pojedynczymi typami czy pewniakami bywają zwodnicze (ich twórcy usuwają często nietrafione propozycje, aby sprawiać wrażenie nieomylnych), tak dłuższe wypowiedzi oraz przemyślenia pasjonatów mogą być dla nas nieocenione.

NIE BÓJMY SIĘ ZAKŁADÓW LIVE

Wielu graczy podchodzi z rezerwą do oferty bukmacherskiej na żywo. Odrzucają ich ewentualne problemy techniczne i opóźnienia. Niezbyt przyjemnym aspektem grania live jest również “tilt”. To angielskie określenie na stan mentalny grającego, gdy przez nagromadzenie emocji nie jest w stanie podejmować rozważnych i racjonalnych decyzji.

Fakt, że daliśmy się ponieść, zauważamy często po czasie. Jeśli nie potrafimy zapanować nad emocjami, lepiej ograniczyć się do zakładów rozkminianych na wszystkie możliwe sposoby, pozbawionych presji czasowej.

Jeżeli jednak jesteśmy pewni swojej zimnej krwi oraz żelaznych nerwów, wówczas typy obstawiane podczas meczu mogą przynieść nam spore zyski. W poszukiwaniu value betów, znacznie łatwiejszych do ustrzelenia w zakładach live, powinniśmy wykraczać poza typowanie zwycięzców. Granie na żywo idealnie nadaje się do szukania wartości w typach under/over.

KORZYSTAJMY Z PROMOCJI BUKMACHERSKICH ORAZ BONUSÓW

Jak zostało już wspomniane przy okazji porównywania, zakłady sportowe online z tradycyjnymi punktami stacjonarnymi, do przejścia na cyfrowe zakłady kuszą graczy atrakcyjne promocje bukmacherskie.

Większość z nich dostępna jest przy rejestracji. Podwojenie kwoty pierwszego depozytu, darmowa kwota do obrócenia na start czy tak zwany freebet, czyli gratisowy zakład…

Formy promocji są najróżniejsze. O najkorzystniejszych ofertach bukmacherów na 2023 rok przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Teraz zajmijmy się ostatnim punktem z listy rzeczy, które pozwolą nam na zarabianie w zakładach bukmacherskich. W tej branży nie dojdziemy bowiem zbyt daleko, jeżeli nie potrafimy zarządzać mądrze swoim bankrollem.

BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH GRACZY SKUSIĆ POWINNY SYSTEMY BUKMACHERSKIE

To kilka solidnych rad, które pozwolą na lepszą i bardziej odpowiedzialną grę każdemu początkującemu fanowi typowania. Jeśli obstawianie w zakładach bukmacherskich nie jest dla nas pierwszyzną, zdecydowanie powinniśmy przejść na wyższy poziom.

Rozpoczyna się on od świadomego traktowania depozytu jako puli pieniędzy, którymi trzeba odpowiedzialnie zarządzać. W tym celu bardziej doświadczeni gracze wykorzystują systemy bukmacherskie. Są to twarde zasady, według których określa się wysokość stawek w kolejnych zakładach.

Jakie są najlepsze systemy bukmacherskie? Opinie są podzielone, dlatego też wybraliśmy pięć najprostszych i najpopularniejszych z nich.

Jeśli przyniosą doskonałe efekty, zachęcamy do poszukiwania bardziej skomplikowanych wariantów na własną rękę.

Każdy z nich warto wypróbować na mniejszych sumach, aby przekonać się, który lepiej wpasowuje się w nasz styl obstawiania oraz bukmacherski temperament.

 • Płaska stawka – podstawowy system bukmacherski, w którym każdy grany przez nas zakład ma taką samą wartość, stanowiącą na przykład 2% początkowego bankrolla. Daje to nam 50 zakładów.
 • Stawka procentowa – modyfikacja powyższego systemu, zakładająca granie każdego zakładu za konkretną wartość procentową całego bankrolla. Kiedy mamy większy depozyt, gramy za więcej, a kiedy maleje – maleją również nasze stawki.
 • Klasyczna progresja – system, w którym po każdym przegranym zakładzie następny obstawiamy za dwa razy większą kwotę niż poprzedni, aby nawet seria kilku porażek pozwoliła nam na uzyskanie koniec końców odpowiedniego zysku.
 • Progresja rosnąca – podobna do klasycznej, tyle że tutaj stawkę podwajamy z każdą wygraną, w przypadku porażki wracając do początkowej kwoty.
 • Greenwood – system stojący w sprzeczności z jedną z podstawowych zasad skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich, czyli stronienia od taśm. Tutaj kombinujemy 4-5 zdarzeń, aby łącznie dawały kurs w okolicach 7.0. Nawet jeżeli kilka z nich przegramy, zwycięstwa zapewnią dostateczny zwrot.

Do bardziej zaawansowanych należą systemy Kelly’ego, Fibonacciego, d’Alemberta, Labouchere’a czy 1-3-2-6.

NAJPOPULARNIEJSZA OFERTA ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH 2024

Jakie są najpopularniejsze oferty polskich bukmacherów w 2024 roku? Wybraliśmy siedem hitowych propozycji, obok których z pewnością nie powinni przejść obojętnie gracze chcący zarobić na obstawianiu meczów.

 • Bonus na start – Pakiet Pudziana w Betfan zapewnia do 3000 zł po dokonaniu 3 pierwszych depozytów dzięki pomnożeniu salda bonusowego aż dziesięciokrotnie!
 • Bonus za polecenie – standardowy system poleceń znany z wielu promocji bukmacherskich nazwany w Betfan BET FRIENDS. Pozwala zgarnąć rekomendującemu oraz nowemu graczowi po 100 zł.
 • Granie bez podatku – nigdy nie jest miło odnotować, że przy obliczaniu yieldu 14% naszych zarobków bukmacherskich znika ze względu na powinności względem skarbu państwa. Promocja bez podatku całkowicie kasuje ten problem, i to przy wszystkich zakładach!
 • Cashout – ciekawą opcją dla wielbicieli taśm oraz graczy próbujących systemu Greenwood jest cashout. Kiedy weszło nam z kuponu już kilka zdarzeń i nie chcemy ryzykować z ostatnim meczem, śmiało możemy wypłacić wygraną!
 • Zakład bez ryzyka – kolejną promocją dla graczy stroniących od brawury jest zakład bez ryzyka, czyli możliwość zwrotu do 100 zł za nieudane typowanie. I kto powiedział, że do obstawiania meczów trzeba mieć żyłkę hazardzisty?
 • Ranking typerów – zarabianie na zakładach możliwe jest nie tylko w przypadku stawiania na same dobre typy. Internetowi bukmacherzy tworzą rankingi graczy, w których zyskać można grube bonusy za częste obstawianie.
 • Mecz dnia – oprócz większych promocji warto interesować się także tymi mniejszymi, ale zmieniającymi się z dnia na dzień. Najlepszym przykładem będzie tu MATCHDAY BOOST, gdzie najgorętsze wydarzenia każdego dnia liczyć mogą na podwyższony kurs.

NAJWAŻNIEJSZE POJĘCIA GRACZA, CZYLI JAKIM JĘZYKIEM MÓWIĄ BUKMACHERZY

Wiele z pojęć używanych w tym artykule może być niejasnych dla graczy, którzy nie są wkręceni w bukmacherkę. Dlatego też przygotowaliśmy wytłumaczenie specjalistycznych sformułowań, którymi na co dzień posługują się fani obstawiania.

W niniejszym artykule użyliśmy następujących pojęć, które nie dla wszystkich mogą być jasne:

 • 1X2 – zakład 3-drogowy, w którym zwyciężyć mogą gospodarze (1), goście (2) lub paść remis (X).
 • AKO – zakład akumulowany albo kombinowany z wielu typów, w którym ostateczny kurs stanowi wypadkową pomnożonych przez siebie kursów na poszczególne zdarzenia.
 • Bankroll – pula wszystkich pieniędzy, które możemy obstawić. 
 • Depozyt – pojęcie węższe niż bankroll, oznaczające wpłatę na konto danego bukmachera.</li>
 • Freebet – darmowy zakład, przyznawany przez bukmachera w ramach bonusu.
 • Handicap – wirtualna przewaga przyznawana słabszemu zespołowi, co pozwala na podbicie kursu.
 • Kupon – papierowe lub wirtualne potwierdzenie przyjętych zakładów.
 • Live – obstawianie na żywo, w trakcie spotkania.
 • Over/under – rodzaj typu, w którym obstawiamy mniejszą lub większą wartość danego współczynnika, na przykład liczby bramek czy rzutów rożnych.
 • Pewniak – w slangu graczy zdarzenie, którego nie można źle obstawić. W rzeczywistości nie istnieje.
 • Singiel – zakład pojedynczy, w którym obstawiamy tylko jedno zdarzenie.
 • Stawka – kwota, którą zdecydujemy się obstawić w danym zakładzie.
 • System – zbiór zasad, według których zarządzamy bankrollem.
 • Taśma – dłuższy zakład AKO. 
 • Value bet – wartościowy zakład, przy którym kurs jest wysoki dzięki kiepskiemu obliczeniu prawdopodobieństwa danego zdarzenia przez bukmachera.
 • Yield – wskaźnik efektywności naszego obstawiania.

FAQ LEGALNYCH POLSKICH BUKMACHERÓW

Jako że funkcjonujemy w branży nie od wczoraj, słyszeliśmy już dziesiątki pytań na temat zakładów bukmacherskich.

Aby ułatwić graczom życie, stworzyliśmy podręczne FAQ (Frequently Asked Questions), w którym udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Betfan Jak obstawiać?

Żeby obstawiać w BETFAN wystarczy założyć konto podając niezbędne dane do zalogowania i otworzyć konto. Następnie po zalogowaniu i wykonaniu depozytu jesteśmy gotowi na postawienie pierwszego kuponu w BETFAN.

Czy bukmacher internetowy pozwala na stworzenie konta za darmo?

Tak, sama rejestracja jest darmowa. Co więcej, często w przededniu wielkich imprez sportowych możemy dostać od bukmachera tzw. freebet, czyli gratisowy zakład, do którego nie będziemy potrzebowali nawet depozytu. Jest to rzecz niespotykana w punktach stacjonarnych!

Jak ograć bukmachera?

To pytanie, które zadaje sobie wielu graczy. Oprócz wyszczególnionych sposobów i systemów mamy dla was jeszcze trzy rady:
-systematyczność,
-systematyczność,
-jeszcze raz systematyczność.

Jaki bukmacher jest najlepszy?

Tutaj odpowiedź jest prosta: legalny. Oprócz oczywistych powodów związanych z uczciwością oraz postępowaniem zgodnie z prawem dochodzą jeszcze kwestie ewentualnych kar. Zdarzało się, że polskie banki przekazywały odpowiednim służbom dane graczy, którzy otrzymywali wypłaty z kont należących do bukmacherów nie posiadających polskiej licencji.

W jaki sposób bukmacherzy ustalają kursy?

Ustalaniem kursów w zakładach bukmacherskich zajmują się tzw. oddmakerzy. Obecnie dużą część ich pracy wykonują systemy komputerowe. Zarówno maszyny, jak i ludzie, dalecy są od nieomylności. Wykorzystywanie ich potknięć oraz kiepskiego szacowania poszczególnych wydarzeń to najprostsza droga do zarabiania na obstawianiu meczów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!