Kto zostanie najlepszym napastnikiem w Ligue 1 2021/2022

Czy kolejny raz najlepszym strzelcem w Ligue 1 zostanie zawodnik PSG? Czy może znowu tak samo, jak 2 sezony temu uda się zdobyć koronę króla strzelców komuś z innego zespołu?

Z tekstu na temat strzelców w Ligue 1 dowiesz się:

Kto zostanie królem strzelców Ligue 1. Stawiaj i wygrywaj

Najlepsi strzelcy Ligue 1 w sezonie 2021/2022 to:

 

Najlepsi strzelcy Ligue 1 w sezonie 2020/2021. Złoty But zdobył Kylian Mbappe

Kylian Mbappe w poprzednim sezonie został w tyle swoją konkurencję i zdobywając 27 bramek zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca w lidze francuskiej sezonu 2020/2021. Jego przewaga nad Wissamem Ben Yedderem oraz Memphisem Depayem wyniosła 7 goli pomimo rozegrania sześciu spotkań w lidze mniej przez Mbappe od wspomnianej dwójki. To właśnie z napastnikiem Monaco Mbappe dzielił ten tytuł 2 sezony temu.

Ligue 1: Kto zdobędzie koronę króla strzelców w sezonie 2021/2022?

Kandydatów do zostania królem strzelców w lidze francuskiej znajdzie się kilku. Oczywiście głównym faworytem jest broniący w tym roku tego tytułu Kylian Mbappe. Jeżeli tylko nie potwierdzą się plotki o przenosinach Francuza do Realu Madryt to prawdopodobnie on po raz kolejny zostanie królem strzelców Ligue 1. Głównym jego kontrkandydatem jest Wissam Ben Yedder. Napastnik Monaco 2 sezony temu dzielił ten tytuł właśnie z Mbappe, a w poprzednik był na drugim miejscu z 20. trafieniami.

Napastnikowi PSG w tym sezonie nie przeszkodzi na pewno Memphis Depay. Holender, który w poprzednim sezonie strzelił dla Lyonu 20 bramek przeniósł się do FC Barcelony. Tak naprawdę jeżeli Mbappe zostanie w Paryżu to korona króla strzelców rozstrzygnie się pomiędzy dwoma Francuzami. Jeżeli jednak Mbappe zdecyduje się opuścić stolicę Francji i zmienić ligę, na kandydata do zostania królem strzelców wyrośnie inny napastnik PSG Mauro Icardi.

Kto zwycięży Ligue 1? Typuj i wygrywaj

Ligue 1: Strzelcy wszechczasów we francuskiej lidze

Najlepszym strzelcem w Ligue 1 jest Jean-Pierre Papin wielka legenda Olympique Marsylia. Z obecnie grających w Ligue 1 zawodników na siódmym miejscu znajduje się aktualny król strzelców Kylian Mbappe. Przy dobrym sezonie Francuza, może on wskoczyć nawet na piąte miejsce. Goniący go Wissam Ben Yedder także znajduje się w zestawieniu TOP 10. Na 11 miejscu znajduje się napastnik Bordeaux Jimmy Briand. Ma on już 36 lat, ale do wskoczenia do TOP 10 wszechczasów wystarczą mu prawdopodobnie cztery bramki. Blisko jest także plasujący się na 20. miejscu Dimitri Patey z 87. trafieniami.

1. Jean-Pierre Papin 156 goli
2. Pauleta 141 goli
3. Edison Cavani 138 goli
4. Sonny Anderson 138 goli
5. Lilian Laslandes 126 goli
6. Bafetimbi Gomis 122 gole
7. Zlatan Ibrahimović 113 goli
8. Kylian Mbappe 107 goli
9. Andre-Pierre Gignac 103 goli
10. Wissam Ben Yedder 101 goli
Zobacz także:

Najlepsi strzelcy Premier League

Najlepsi strzelcy Bundesligi

Najlepsi strzelcy Serie A

Najlepsi strzelcy LaLiga

Najlepsi strzelcy Ekstraklasy

Najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!