Bayern wyrównuje rekord. Bundesliga bez niespodzianek

Bayern Monachium w ostatnich miesiącach bije wiele historycznych rekordów. Tym razem zwycięstwo z Kolonią i dwa trafienia pozwoliły im wyrównać rekord Borussii Moenchengladbach sprzed prawie 50 lat związany z liczbą strzelonych bramek po sześciu kolejkach.

KOLEJNE GOLE NA KONCIE BAWARCZYKÓW

Zwycięstwo z Kolonią było obowiązkiem dla podopiecznych Hansiego Flicka. Szkoleniowiec mistrzów kraju po raz pierwszy dał odpocząć Robertowi Lewandowskiemu przed Ligą Mistrzów i ten nie znalazł się w meczowej osiemnastce. Trener uznał, że nawet bez „Lewego” Bayern powinien poradzić sobie z zeszłorocznym beniaminkiem. Scenariusz ten udało się zrealizować bez większych trudności – już do przerwy Bawarczycy prowadzili 2:0. Najpierw rzut karny wykorzystał pewnie Thomas Mueller, a później prowadzenie dobrym strzałem podwyższył Serge Gnabry. Wynik utrzymał się przez znaczną część drugiej połowy, a zdobyte bramki wyrównały historyczny rekord Borussii Moenchengladbach, która po 6 kolejkach również miała na koncie zdobyte 24 gole.

BAYERN MUSI POPRAWIĆ DEFENSYWĘ

W końcówce wczorajszego spotkania świetnym uderzeniem popisał się Dominick Drexler, zdobywając kontaktową bramkę dla gospodarzy, jednak nie udało im się już urwać punktów mistrzom kraju. Mimo tego jest to kolejny znak dla monachijczyków, że mają przed sobą pracę do wykonania w defensywie, gdyż w obecnym sezonie ligowym tylko raz zachowali czyste konto.

W najbliższych dniach Bayern zmierzy się na wyjeździe z Salzburgiem, a później w Bundeslidze czeka nas hitowe spotkanie – Bawarczycy podejmą drugą w tabeli Borussię Dortmund. Trzymamy kciuki za wielobramkowe widowisko!