Wimbledon 2021 Kwalifikacje – dzień drugi

Kwalifikacje do Wimbledonu 2021 rozkręcają się na dobre. W środę czekają nas kolejne mecze naszych tenisistek.

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Maja Chwalińska – Clara Burel

19-letnia Polka w 1. rundzie kwalifikacji do Wimbledonu 2021 zagra z równie młodą Clarą Burel. Francuzka jest już jednak o wiele bardziej doświadczona, jeśli chodzi o turnieje rangi WTA i jest też o blisko 100 pozycji wyżej w rankingu od Polki. Ostatnie występy na kortach trawiastych obie panie mają jeszcze z czasów juniorskich, dlatego ciężko stwierdzić, która z nich może czuć się lepiej na tej nawierzchni. My oczywiście liczymy na Maję, jednak bukmacherzy nie dają jej większych szans w starciu z bardziej doświadczoną Francuzką.

OBSTAW MECZ CHWALIŃSKA – BUREL W BETFAN 

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Urszula Radwańska – Fang Ying Xun

Kolejna Polka, która spróbuje swoich sił w wimbledońskich eliminacjach to Urszula Radwańska. Jej rywalką będzie Fang Ying Xun. Niestety, o Chince nie wiemy zbyt dużo poza tym, że ostatnio występuje głównie na turniejach ITF w Azji. Jest to z pewnością dobre losowanie dla Radwańskiej, która powinna zameldować się w drugiej rundzie. Liczymy na to, że Ula zaskoczy jak na ITF-ie w Kazaniu przed trzema miesiącami i zakręci się blisko głównej drabinki Wimbledonu 2021.

OBSTAW MECZ RADWAŃSKA – F. Y. XUN W BETFAN

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Magdalena Fręch – Pemra Ozgen

Znowu muszę przyznać, że poszczęściło się Polce w losowaniu 1. rundy. Przeciwniczka Magdaleny Fręch to 35-letnia tenisistka z Turcji, która lata świetności swojej gry ma już dawno za sobą. Ostatnie 10 występów Pemry Ozgen głównie na turniejach rangi ITF to tylko 2 zwycięstwa i aż 8 porażek. Polka będzie zdecydowaną faworytką w tym spotkaniu i musimy od niej po prostu wymagać awansu do 2. rundy kwalifikacji. Fręch jest ambitną tenisistką i w ostatnim czasie notuje coraz lepsze rezultaty. Ostatnie Magdalena zakwalifikowała się do turnieju WTA w Berlinie, który również jest rozgrywany na kortach trawiastych. Liczymy na to, że Polka wygra nie tylko to spotkanie, ale i przebrnie przez całe eliminacje.

OBSTAW MECZ FRĘCH – OZGEN W BETFAN

Majchrzak i Żuk już w 2. rundzie kwalifikacji

Wczoraj pisałem o tym, że dwójka polskich tenisistów zacznie eliminacje do Wimbledonu 2021. Dzisiaj obaj wygrali swoje mecze w 1. rundzie i już jutro zmierzą się w kolejnej. Kamil Majchrzak pewnie pokonał Yannicka Madena 6:1, 6:4, natomiast Kacper Żuka uporał się z Czechem Lukasem Rosolem 6:3, 6:3. W drugiej rundzie dużo cięższe zadanie już czeka obu z nich. Majchrzak zmierzy się z Robinem Haase, który swego czasu pokonywał naprawdę utytułowanych tenisistów, natomiast Kacper Żuk powalczy z Denisem Kudlą. To właśnie z Amerykaninem przed tygodniem wygrał Kamil. Było to jednak ciężkie, trzysetowe starcie.

OBSTAW MECZ MAJCHRZAK – HAASE W BETFAN

OBSTAW MECZ ŻUK – KUDLA W BETFAN

Żeby dostać się do głównej drabinki Wimbledonu 2021 trzeba przebrnąć przez 3 rundy kwalifikacji. Porażka na którymkolwiek z etapów oznacza brak występu w turnieju głównym.

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan