Wimbledon 2021 Kwalifikacje – grają Polacy

Startują kwalifikacje do Wimbledonu 2021. Sprawdź, kto z Polaków gra we wtorek 22 czerwca i jakie mają szanse na awans do kolejnej rundy. 

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Kamil Majchrzak – Yannick Maden

W związku z opadami deszczu, 1. runda kwalifikacji została przełożona z poniedziałku na wtorek. Pierwszy na kort z reprezentantów Polski wyjdzie Kamil Majchrzak, który jest w eliminacjach rozstawiony z numerem 1. Polak jest jednym z kandydatów do awansu do drabinki turnieju głównego w związku z jego ostatnimi bardzo dobrymi występami na turnieju w Nottingham. Yannick Maden jest obecnie sklasyfikowany na 243. miejscu w rankingu ATP. Majchrzak będzie zdecydowanym faworytem w tym meczu. Liczymy na to, że Kamil w miarę szybko upora się z Niemcem i będzie w spokoju czekał na przeciwnika w 2. rundzie eliminacji. Przypomnijmy, żeby awansować do drabinki głównej Wimbledonu 2021 trzeba wygrać trzy spotkania w kwalifikacjach. Spotkanie jest zaplanowane na godzinę 13:30.

OBSTAW MECZ MAJCHRZAK – MADEN 

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Kacper Żuk – Lukas Rosol

Jako drugi z Polaków na kort wyjdzie Kacper Żuk. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony Lukas Rosol. Przeciwnik Żuka ma prawie 2 metry wzrostu i dysponuje bardzo mocnym serwisem. Kacper jest minimalnym faworytem w tym spotkaniu z dwóch względów. Po pierwsze pokonał on Rosola 2 miesiące temu w Splicie. Po drugie Polak znajduje się 35 pozycji wyżej w rankingu ATP i notuje ostatnio coraz lepsze rezultaty w przeciwieństwie do Czecha. Myślę, że Kacper jest w stanie pokonać Czecha i awansować do kolejnej rundy eliminacji, choć trzeba przyznać, że kort trawiaste to nie jest jego ulubiona nawierzchnia. Mecz jest zaplanowany na godzinę 15:00.

OBSTAW MECZ ŻUK – ROSOL 

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Katarzyna Kawa – Martina Di Giuseppe

Pierwsza z Polek, która rozpocznie eliminacje do Wimbledonu 2021. Kasia nie radzi sobie dobrze w obecnym sezonie. Przegrywa mecze seriami. Miejmy nadzieję, że zmiana nawierzchni kortów na trawiaste zmieni również grę Polki na lepszą. Kawa jest obecnie na 133. miejscu w światowym rankingu WTA, jednak jest to spowodowane raczej tylko dobrymi występami jeszcze w poprzednim sezonie. Martina Di Giuseppe to dobra przeciwniczka na początek. 30-letnia Włoszka również nie ma za sobą dobrego sezonu i zajmuje obecnie dopiero 208. lokatę na światowych listach. Mecz jest zaplanowany na godzinę 19:30.

OBSTAW MECZ KAWA – DI GIUSEPPE 

Oprócz wspomnianej trójki polskich tenisistów w środę zagrają również Magdalena Fręch, Maja Chwalińska i Urszula Radwańska. Zachęcam do śledzenia naszej strony sport.betfan, żeby być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata tenisa.

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan