Pobierz aplikację betfan na telefon
Warta Poznań w Ekstraklasie, Resovia w 1. Lidze

Warta Poznań okazała się lepsza od Radomiaka Radom, natomiast Resovia pokonała w derbach Rzeszowa Stal. Piątkowe baraże rozstrzygnęły, jakie drużyny awansują do wyższych klas rozgrywkowych.

WARTA POZNAŃ CZEKAŁA 25 LAT

W Ekstraklasie po 25 latach pojawi się z powrotem Warta Poznań, której udało się zwyciężyć z drużyną Radomiaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a oba gole strzelił z jedenastki Mateusz Kupczak. Awans Warty jest tym bardziej sensacyjny, że jeszcze sezon temu walczyli o utrzymanie. Nikt nie posądzał ich o to, że mogą osiągnąć tak dobry wynik.  „Jesteśmy klubem, w którym awans do ekstraklasy nie miał prawa się wydarzyć” – mówił trener zespołu, Piotr Tworek.

Dołączenie do grona drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej rodzi duże możliwości, ale również pewne problemy – niewygodna jest m.in. kwestia stadionu, który spełnia jedynie wymogi pierwszoligowe. Z tego powodu Ekstraklasa zawita ponownie  po latach do Grodziska Wielkopolskiego. Warta Poznań jako trzecia awansowała do Ekstraklasy. Wcześniej promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskały dwa kluby: Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec.

RESOVIA LEPSZA OD STALI

Walka o awans toczyła się także w derbowym starciu klubów z Rzeszowa, czyli Stali i Resovii, które walczyły ze sobą o 1. Ligę. W mieście nie było jej od 26 lat. Regulaminowy czas gry nie przyniósł goli, co nie było zaskoczeniem, gdyż właśnie takiego meczu wszyscy się spodziewali. Dogrywka także zakończyła się bezbramkowo i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Po raz kolejny świetnie zaprezentował się w nich bramkarz Resovii – Marcel Zapytowski. Udało mu się obronić strzał zawodnika Stali i dzięki temu jego drużyna zamelduje się w rozgrywkach pierwszoligowych razem z Widzewem oraz Górnikiem Łęczna.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!