Tauron Liga: Podsumowanie 5. kolejki pod znakiem 3:0

Tauron Liga nie ukarczyła nas w miniony weekend emocjonującymi spotkaniami. Każde z siedmiu spotkań zakończyło się wynikiem 3:0. Wygrywały faworytki, w żadnym ze spotkań nie byliśmy świadkami niespodzianki.

Tauron Liga: BKS Bostik Bielsko Biała – Joker Świecie

Joker przed tą kolejką miał na koncie jedno zwycięstwo, podobnie jak Bostik. Drużyna z Bielska-Białej na papierze była faworytem tego spotkania i tak również było na parkiecie. Pierwszy set był jedynym, w którym mogliśmy odczuć jakieś emocji, zakończył się wynikiem 27:25 dla gospodyń. Kolejne dwie partie zakończyły się bardzo pewnymi wygranymi. Najpierw do 19, później do 14. MVP spotkania wybrana została Dominika Pierzchała, a najwięcej punktów zdobyła Gabriela Orvošová (16).

BKS Bostik Bielsko Biała – Joker Świecie 3:0 (27:25, 25:19, 25:14)

Tauron Liga: ŁKS Commercecon Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Ten mecz był całkowicie pod dyktando gospodyń. ŁKS nie dał żadnych szans swoim rywalkom i pewnie zakończył spotkanie w trzech setach. Dla brązowych medalistek z zeszłego sezonu było to drugie ważne zwycięstwo z rzędu. Pałac natomiast przegrał już czwarty mecz w tym sezonie. MVP meczu została brazylijska rozgrywająca Roberta Ratzke. Najwięcej punktów zdobyły Weronika Sobiczewska oraz Veronika Jones-Perry, obie po 17 punktów.

ŁKS Commercecon Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)

Tauron Liga: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police

Siatkarki z Legionowa zostały zmiażdżone przez mistrzynie Polski we własnej hali. Nie posiadały żadnych argumentów, które mogłaby im pozwolić na choćby nawiązanie równorzędnej walki. Po stronie gości znakomicie w ataku wyglądała Jovana Brakocević-Canzian, zdobyła ona najwięcej punktów (12). MVP tego meczu wybrana została libero Chemika Maria Stenzel. Mistrzynie Polski w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom zdobyć nawet 20 punktów, a w trzecim po prostu przejechały się po ekipie Legionovii.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (15:25, 19:25, 10:25)

Tauron Liga: E.Leclerc MOYA Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź

To spotkanie miało najbardziej wyrównany przebieg, ponieważ najwyżej wygrany set był do 19. Nie zmienia to jednak faktu, że Radomka nie miała większych problemów z Budowlanymi i wygrała w trzech setach. Pierwszy kończył się grą na przewagi wynikiem 26:24, drugi był również wyrównany do stanu 21:20. Wtedy gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu, wykorzystując nadarzające się kontry. Ostatecznie wygrały 25:22. Trzeci od stanu 14:14 był już pod całkowitą kontrolą czwartej drużyny zeszłego sezonu. Ekipa z Radomia wygrała do 19. Statuetka MVP trafiła w ręce Alexandry Lazić, która była najlepiej punktującą tego meczu (18).

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:22, 25:19)

Tauron Liga: Energa MKS Kalisz – UNI Opole

To spotkanie było wyrównane w pierwszej i ostatniej odsłonie. Obie te partie zakończyły się wynikiem 25:23. Lepiej w końcówkach radziły sobie gospodynie. Drugi set to była pełna kontrola ze strony Energii, zakończył się wynikiem 25:12. MVP meczu została Justyna Łukasik, a najwięcej punktów zdobyła Monika Gałkowska (16).

Energa MKS Kalisz – UNI Opole 3:0 (25:23, 25:12, 25:23)

Tauron Liga: Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław

Siatkarki Developress również bez większych problemów poradziły sobie z przeciętną ekipą #VolleyWrocław. Wicemistrzynie Polski nie pozwoliły gościom na nawiązanie równorzędnej walki i spokojnie prowadziły grę. Żaden z setów nie był wyrównany, a zawodniczki z Wrocławia nie zdobyły ani razu nawet 20 pkt. MVP meczu wybrana została Ana Kalandadze, która zdobyła również najwięcej punktów.

Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)