Szwajcaria- Hiszpania. Zaczynają się ćwierćfinały EURO 2020

W pierwszy dzień ćwierćfinałów EURO 2020 bez wątpieniem hitem będzie mecz Belgia- Włochy o 21:00. Zanim jednak zasiądziemy do tego spotkania ćwierćfinały ME 2020 rozpocznie mecz Szwajcaria- Hiszpania.

Euro 2020: Szwajcaria- Hiszpania. Szwajcarzy z kolejną niespodzianką?

Jak dobrze pamiętamy to właśnie w meczu z Hiszpanią, Polacy zdobyli jedyny punkt na tym EURO 2020. Hiszpanom nie przeszkodziło to, aby z grupy E wyjść z drugiego miejsca. W 1/8 finału spotkali się z wicemistrzami świata, czyli Chorwacją. Z Chorwatami przy prowadzeniu 3:1 stracili dwie bramki w ostatnich pięciu minutach. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 3:3 i potrzebna była dogrywka. W dogrywce po dwóch asystach Daniego Olmo bramki strzelili Alvaro Morata oraz Mikel Oyarzabal.

Szwajcarzy grupę A zakończyli na trzecim miejscu za Włochami i Walią. Od Walijczyków byli niżej poprzez gorszy bilans bramkowy. W 1/8 finału trafili na Francję, która jest obecnym mistrzem świata. Skazywana na porażkę Szwajcaria w 75. minucie straciła piękną bramkę w wykonaniu Paula Pogby i było 1:3. Nadzieję Helwetów przedłużył w 81. minucie Haris Seferović a do dogrywki doprowadził w 90. minucie Mario Gavranović. Ostatecznie Szwajcaria wyeliminowała Francje po konkursie rzutów karnych po tym jak Yann Sommer obronił fatalnie wykonany rzut karny Kyliana Mbappe.

Euro 2020: Szwajcaria- Hiszpania 02.07.2021 (18:00) typy

Szwajcaria wyeliminowała już głównego faworyta do zdobycia Mistrzostwa Europy. Czy teraz jest czas na kolejnego? Hiszpanie są uważani za głównego faworyta do zagrania w finale mistrzostw po swojej stronie drabinki. Kurs na to, że w nim zagrają wynosi 2.50. Obie reprezentacje grają dosyć ofensywnie. Hiszpanie strzelili na tym turnieju 11 bramek. Szwajcarzy tylko 3 mniej. Mój typ na to spotkanie to powyżej 2.5 bramki w meczu po kursie 1.94 z oferty BETFAN.

Euro 2020: Szwajcaria- Hiszpania. Jakie mają serie?

Euro 2020: Szwajcaria- Hiszpania. Przewidywane składy na ćwierćfinał

Obie reprezentacje mają komfort wyboru, bowiem omijają je jakiekolwiek kontuzje. Na ten moment na stadionie w Petersburgu zagrożony jest występ Jose Gayi, hiszpański obrońca jednak stracił miejsce w składzie na rzecz dobrze grającego Cesara Azpilicuety. na 100% nie zagra kapitan Szwajcarów Granit Xhaka. Jest to ogromny cios dla drużyny. Xhaka w meczu z Francją przekroczył limit żółtych kartek.

Szwajcaria: Sommer- Rodriguez, Akanji, Elvedi- Zuber, Freuler, Zakaria, Widmer- Shaqiri, Embolo, Seferović
Hiszpania: Unai Simon- Alba, Laporte, Garcia, Azpilicueta- Pedri, Basquets, Koke- Pablo Sarabia, Morata, Ferran Torres

Euro 2020 Szwajcaria- Hiszpania: transmisja TV, online

Mecz Szwajcaria- Hiszpania będzie można obejrzeć na kanale TVP 1 oraz TVP Sport. Niektórzy w swoim abonamencie mogą skorzystać ze specjalnie uruchomionego na ten turniej kanału TVP 4k. Transmisje meczu można obejrzeć także online na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP sport.