Raw Air Oslo: zapowiedź weekendu (04.03-06.03)

Raw Air przenosi się do Oslo. To tutaj nastąpią rozstrzygnięcia tego turnieju. Piątek przyniesie konkurs drużyn mieszanych, który nie będzie wliczał się do ogólnej klasyfikacji. Natomiast w sobotę i niedzielę skoczkowie powalczą o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata oraz o jak najwyższą lokatę w Raw Air. Zawodnicy mają za sobą 1/3 turnieju. Na tym etapie liderem jest Austriak Stefan Kraft, a w czołowej „10” są Piotr Żyła i Kamil Stoch.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program i plan transmisji weekendu w Oslo:

Piątek, 04.03:

11:30 – oficjalny trening 
16:00 – konkurs drużyn mieszanych (Eurosport 1, TVN, Player.pl)

Sobota, 05.03:

15:30 – kwalifikacje (Player.pl)
17:00 – konkurs indywidualny (Eurosport 1, TVN, Player.pl)

Niedziela, 06.03

14:00 – kwalifikacje (Player.pl)
15:45 – konkurs indywidualny (Eurosport 1, TVN, Player.pl)

Raw Air: zapowiedź weekendu

Podczas weekendu w Oslo rozegrane zostaną trzy konkursy. Piątek przyniesie rywalizację drużyn mieszanych, gdzie faworytami będą reprezentacje Słowenii i Austrii. Polska jest raczej bez szans na dobre miejsce, ale na pewno powalczą o jak najlepszą pozycję. Największe emocje czekają polskich kibiców w sobotę i niedzielę. Wtedy rozegrane zostaną konkursy indywidualne, a forma Kamila Stocha i Piotra Żyły, pozwala liczyć na dobre wyniki. Obaj są w czołówce klasyfikacji Raw Air.

Faworytami do wygrania całej klasyfikacji są Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger oraz Halvor Egner Granerud. Na razie sporą przewagę ma Austriak, ale wciąż do rozegrania pozostało sześć ocenianych serii, więc możliwe są przetasowania. Jednak ta czwórka powinna między sobą rozstrzygnąć kwestię wygrania tegorocznej edycji Raw Air.

Ważna będzie też walka o punkty w Pucharze Świata między Ryoyu Kobayashim i Karlem Geigerem. Różnica między nimi jest niewielka, a do końca sezonu zostało już tylko sześć indywidualnych konkursów. Oslo to ostatni przystanek na skoczniach dużych. Kolejne zawody to będą loty narciarskie. Najpierw rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Vikersund, a następnie skoczkowie przeniosą się na mamuty w Oberstdorfie i Planicy, gdzie odbędzie się finał sezonu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!