Skoki narciarskie – PŚ w Planicy. Zapowiedź i typy 23.03

Patryk Śliwiński

23 marca 2024

Skoki
Trwa ostatni weekend ze skokami narciarskimi w sezonie 2023/2024. Tradycyjnie jest rozgrywany na słoweńskim mamucie w Planicy. Jest to ostatni weekend w karierze dla Petera Prevca. Słoweniec w znakomitym stylu żegna się z karierą. Wygrał w piątkowym konkursie. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy – ostatni w sezonie. Znany jest już skład reprezentacji Polski. Nie ma większych zaskoczeń, a w sobotę nasz kraj będą reprezentować Olek Zniszczoł, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Sprawdź zapowiedź i typy na sobotni konkurs drużynowy w Planicy w ramach Pucharu Świata.

Skoki narciarskie – Puchar Świata w Planicy (23.03, 9:30) – zapowiedź

Trwa finał sezonu w skokach narciarskich, który zostanie tradycyjnie rozegrany na słoweńskim mamucie w Planicy. Puchar Świata wygrał Stefan Kraft, ale Austriak będzie jeszcze walczył o wygranie klasyfikacji lotów narciarskich. Piątkowe zawody wygrał Peter Prevc. Rywalizacja o małą kryształową kulę zapowiada się więc niezwykle ciekawie, ponieważ strata Prevca do Krafta to już tylko 34 punkty. Lider klasyfikacji generalnej był w piątek dopiero siódmy. Do walki o triumf w lotach będzie próbował włączyć się też Daniel Huber. Traci do swojego rodaka 47 punktów. Przed nami jednak najpierw rywalizacja drużynowa. W piątek w nocy Thomas Tchurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na ostatnią drużynówkę w tym sezonie. Wystartują Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Olek Zniszczoł. W piątek najlepszym z naszych był Stoch (11 miejsce). Następnie uplasowali się Olek Zniszczoł (14 miejsce), Piotr Żyła (23 miejsce) i przeciętnie radzący sobie na mamutach Dawid Kubacki (32 miejsce).

O której konkurs skoków narciarskich w Planicy?

W sobotę odbędzie się ostatni konkurs drużynowy w tym sezonie w Pucharze Świata. Skoczkowie będą rywalizować na słoweńskiej skoczni mamuciej w Planicy. Rywalizacja rozpocznie się o 9:30.

Skoki narciarskie – Puchar Świata w Planicy (23.03, 9:30) – gdzie obstawiać? Typy bukmacherskie na skoki

Jednym z najlepszych bukmacherów do obstawiania skoków narciarskich jest BETFAN. Oferuje szereg zdarzeń, takich jak H2H, trójki, zakłady na Polaków albo standardowe zakłady na końcowe pozycje skoczków. W ofercie na konkretne zawody można znaleźć nawet ponad 100 zdarzeń do obstawienia.

1.85

POLSKA WYGRA

Z NIEMCAMI

betfan

W typie na piątkowy konkurs postanowiłem przyjrzeć się rywalizacji Polski z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi w piątkowym konkursie także mieli w czołowej trzydziestce trzech zawodników. Ich łączna nota była wyższa od tej, jaką uzyskali nasi reprezentanci. Wiele będzie zależeć od Dawida Kubackiego, a nie jest on w najlepszej dyspozycji, a ponadto przeciętnie radzi sobie na mamutach. Jeśli jednak Zniszczoł, Stoch i Żyła skoczą tak jak potrafią, to powinniśmy wygrać. Stawiam na triumf Polski nad Niemcami.

Skoki narciarskie – Puchar Świata w Planicy (23.03, 9:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs drużynowy w Planicy rozpocznie się o 8:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN i Eurosport.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy