Puchar Świata. 12 Polaków na liście startowej

Redakcja

20 listopada 2020

Skoki narciarskie

Puchar Świata. 64 skoczków wystartuje w pierwszym w nowym sezonie treningu. Następnie dojdzie do kwalifikacji. W tym gronie jest aż 12 Polaków.

PUCHAR ŚWIATA. WRACA WELLINGER

Początkowo spodziewano się, że z uwagi na obecną sytuację na świecie w Wiśle znajdzie się mniej skoczków. Tymczasem liczba zawodników jest optymalna, ścisła czołówka przyjechała w możliwie najsilniejszym składzie. Brakuje tam naprawdę jedynie kontuzjowanego Stephana Leyhe oraz Johanna Andre Forfanga. Obecny jest za to powracający po ciężkim urazie Andreas Wellinger.

KTO Z POLAKÓW W KONKURSIE DRUŻYNOWYM?

Polska wystąpi w następującym składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka i Tomasz Pilch. Kto z nich wystartuje w konkursie drużynowym? Stoch, Kubacki i Żyła to pewniacy. O ostatnie miejsce będzie się toczyć naprawdę ostra walka.

W piątek odbędą się trening i kwalifikacje. W sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę konkurs indywidualny. Puchar Świata wystartuje niebawem na dobre. Liczymy na to, że podczas tego weekendu polscy skoczkowie pokażą się z dobrej strony.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy