Pobierz aplikację betfan na telefon
Neymar idzie na rekord! Ostatnia prosta na szczyt

Neymar po doskonałym spotkaniu reprezentacyjnym przeciwko Peru przebił Ronaldo Nazario w liczbie bramek dla Brazylii. Ma szanse na wejście na pierwsze miejsce tej klasyfikacji.

NEYMAR Z HAT-TRICKIEM PRZEBIJA RONALDO

W meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata Brazylia zagrała z Peru. W historii meczów tych reprezentacji Brazylijczycy jeszcze nigdy nie zakończyli rywalizacji bez punktów. Choć ku zaskoczeniu Peruwiańczycy szybko wyszli na prowadzenie, wkrótce wyrównał Neymar. Zawodnik PSG występujący na co dzień w Ligue1 w końcówce spotkania skompletował hat-tricka, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla „Canarinhos”. Był to wyjątkowy mecz dla 28-latka. Dzięki zdobytym bramkom nie tylko dał zwycięstwo swojemu krajowi, ale również pobił Ronaldo w liczbie bramek dla reprezentacji. Na swoim koncie Neymar ma już 64 gole i wiele szans przed sobą do powiększenia liczby swoich zdobyczy w narodowym trykocie.

PELE WKRÓTCE SPADNIE NA DRUGIE MIEJSCE?

Wkrótce może on pobić historyczny rekord. Najwięcej bramek dla Brazylii ma Pele, który w swojej karierze w barwach narodowych strzelił 77 goli. Jak więc łatwo obliczyć, Neymar potrzebuje jeszcze trzynastu trafień, by wyrównać rekord legendy brazylijskiej piłki. Były piłkarz Barcelony jest w dobrej formie i z pewnością w kolejnych meczach reprezentacyjnych będzie ważnym ogniwem dla drużyny, co przekuje się na szanse zdobycia kolejnych trafień. Być może już niebawem będziemy świadkami historycznej zmiany!

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!