Neymar idzie na rekord! Ostatnia prosta na szczyt

Neymar po doskonałym spotkaniu reprezentacyjnym przeciwko Peru przebił Ronaldo Nazario w liczbie bramek dla Brazylii. Ma szanse na wejście na pierwsze miejsce tej klasyfikacji.

NEYMAR Z HAT-TRICKIEM PRZEBIJA RONALDO

W meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata Brazylia zagrała z Peru. W historii meczów tych reprezentacji Brazylijczycy jeszcze nigdy nie zakończyli rywalizacji bez punktów. Choć ku zaskoczeniu Peruwiańczycy szybko wyszli na prowadzenie, wkrótce wyrównał Neymar. Zawodnik PSG występujący na co dzień w Ligue1 w końcówce spotkania skompletował hat-tricka, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla „Canarinhos”. Był to wyjątkowy mecz dla 28-latka. Dzięki zdobytym bramkom nie tylko dał zwycięstwo swojemu krajowi, ale również pobił Ronaldo w liczbie bramek dla reprezentacji. Na swoim koncie Neymar ma już 64 gole i wiele szans przed sobą do powiększenia liczby swoich zdobyczy w narodowym trykocie.

PELE WKRÓTCE SPADNIE NA DRUGIE MIEJSCE?

Wkrótce może on pobić historyczny rekord. Najwięcej bramek dla Brazylii ma Pele, który w swojej karierze w barwach narodowych strzelił 77 goli. Jak więc łatwo obliczyć, Neymar potrzebuje jeszcze trzynastu trafień, by wyrównać rekord legendy brazylijskiej piłki. Były piłkarz Barcelony jest w dobrej formie i z pewnością w kolejnych meczach reprezentacyjnych będzie ważnym ogniwem dla drużyny, co przekuje się na szanse zdobycia kolejnych trafień. Być może już niebawem będziemy świadkami historycznej zmiany!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.