Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ Katar 2022. Maskotka, piłka, hymn, sponsorzy mistrzostw

MŚ Katar 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszy mecz rozpocznie się 21 listopada, a więc do rozpoczęcia najbardziej oczekiwanej piłkarskiej imprezy pozostało niecałe pół roku. Każdy mundial ma swoją charakterystyczną maskotkę, hymn, piłkę. Jak będą prezentować się podczas mundialu w Katarze?

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

MŚ Katar 2022 – maskotka

Maskotką mistrzostw świata w Katarze został La’eeb, co w języku arabskim oznacza niezwykle utalentowanego zawodnika. Została ona zaprezentowana 1 kwietnia 2022 roku. Organizatorzy turnieju zachęcają, aby każdy zinterpretował ją na swój sposób. „Cieszymy się, że możemy przedstawić La’eeba jako oficjalną maskotkę pierwszych mistrzostw świata FIFA na Bliskim Wschodzie i w krajach arabskich. Maskotka wywodzi się naszej tradycji. Jesteśmy pewni, że fani na całym świecie pokochają tę zabawną postać. La’eeb będzie odgrywać kluczową rolę, ponieważ będzie angażować młodych i starszych kibiców w dopingowanie podczas meczów” – wyznał jeden jeden z członków komitetu organizacyjnego MŚ. Maskotka jest połączeniem chusty arabskiej i ducha, co możecie zobaczyć poniżej:

MŚ Katar 2022 – hymn

Hymnem MŚ Katar 2022 jest piosenka Hayya Hayya (Better Together). Wydano ją 1 kwietnia 2022 roku. Wykonują ją Trinidad Cardona, Davido i AISHA. Jest ona połączeniem głosów z różnych obszarów naszej planety co można interpretować jako chęć zjednoczenia świata. Wokalistami wykonującymi tę piosenkę są bowiem Amerykanin, Nigeryjczyk i Katarka. „Łącząc głosy z Ameryki, Afryki i Bliskiego Wschodu, ta piosenka symbolizuje, jak muzyka i futbol mogą zjednoczyć świat. Utwory, które będą częścią naszej odnowionej strategii muzycznej, jak nigdy wcześniej przybliżą kibiców do ducha mistrzostw świata” – powiedział szef reklamy FIFA.

Hymn MŚ Katar 2022:

MŚ Katar 2022 – piłka

30 marca 2022 roku zaprezentowano oficjalną piłkę mistrzostw świata, którą można już od dłuższego czasu kupić w sklepach. Oficjalna piłka na mundial w Katarze produkowana jest przez Adidas i nazwano ją Al-Rihla, co po arabsku oznacza podróż. Dominuje w niej barwa biała, wokół której rozmieszczonych jest wiele kolorów, głównie są to niebieski, czerwony i żółty. Oficjalna piłka na MŚ w Katarze prezentuje się następująco:

MŚ Katar 2022 – sponsorzy

Zorganizowanie tak wielkiej imprezy jak mistrzostwa świata byłoby bardzo trudne bez sponsorów. Jest to także doskonała okazja reklamy dla wielu firm, dlatego lista sponsorów mundialu 2022 jest długa. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych marek, które sponsorują mistrzostwa świata w Katarze są: Adidas, Coca Cola, Hyundai, Kia, Qatar Airways, QatarEnergy, Visa, Wanda Group, Anheuser-Busch InBev, Byju’s, Crypto.com, Hisense, McDonald’s, Mengniu Dairy, Vivo, GWC Logistics, Ooredoo, QNB Group, Algorand, The Look Company, Claro, Nubank i UPL.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!