Pobierz aplikację betfan na telefon
LaLiga: Kto spadnie z ligi hiszpańskiej?

Dzisiaj 22.05 o godzinie 18:00 odbędą się mecze ostatniej kolejki w LaLiga. Dzisiaj przyjrzymy się jak sytuacja wygląda w dole tabeli i jakie drużyny walczą o utrzymanie. Wczoraj na stronie pojawił się artykuł dotyczący mistrza Hiszpanii.

LaLiga: Kto się utrzyma? Huesca, Valladlid, czy Elche?

O utrzymanie walczą ww. trzy drużyny. Miejsce dające pozostanie w LaLiga zostało tylko jedno. Pewnym jest, że z ligi w tym sezonie spadnie Eibar. Utrzymanie na ostatniej prostej wywalczyło Getafe i Deportivo Alaves. W przypadku takiej samej ilości punktów zadecyduje bilans meczów bezpośrednich, aby się utrzymać należy zająć 17. miejsce.

Tabela:

Lp. Drużyna Mecze Punkty
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31

Mecze bezpośrednie:

W najgorszej sytuacji jest Real Valladolid, który nie dość, że ma najtrudniejszego przeciwnika to to potrzebuje wygranej i porażek zarówno Huesci jak i Elche, ponieważ z oboma drużynami mają gorszy bilans meczów bezpośrednich. Uratować ich może tylko cud.

Pomiędzy Huescą a Elche padł remis 0:0 i wygrana Huesci 3:1 co daje jej wyraźną przewagę.

Scenariusze:

Tylko cud może uratować Real Valladolid i trzeba założyć, że jest to drugi zespół obok Eibaru, który spadnie w tym sezonie z ligi. Walka o utrzymanie będzie się toczyć pomiędzy Elche i Huescą.

 1. Utrzymanie Realu Valladolid– porażka Huesci, porażka Elche, wygrana Valladolid
 2. Utrzymanie Huesci– Wygrana Huesci LUB porażka Elche i brak wygranej Valladolid LUB remis Huesci i brak wygranej Elche
 3. Utrzymanie Elche– Wygrana Elche i brak wygranej Huesci LUB remis Elche i porażka Huesci
  Z tego wynika, że największe szanse na utrzymanie ma Huesca, która jest w najlepszej sytuacji pod względem meczów bezpośrednich oraz ma najłatwiejszego przeciwnika.
  Spadek Huesci: 3.0
  Spadek Elche: 1.25
  Spadek Valladolid: 1.01

Przyjrzyjmy się zatem z kim się zmierzą te drużyny.

LaLiga: Huesca- Valencia 22.05 (18:00)

Huesca gra u siebie, Huesca ma przewagę meczów bezpośrednich, Huesca ma teoretycznie najsłabszego przeciwnika spośród drużyn grających o utrzymanie. Valencia już o nic nie gra. Na wyjeździe nie wygrała od 17 stycznia notując tylko 2 remisy na wyjeździe od tamtego czasu. Do tego Huesca u siebie zdobyła 10/15 punktów w ostatnich pięciu spotkaniach. Nie tak dawno była na przedostatnim miejscu w tabeli a teraz utrzymanie mają tylko i wyłącznie w swoich nogach.

Kursy na mecz Huesca- Valencia:      1: 1.74      X: 3.90      2: 4.50

LaLiga: Elche- Athletic Bilbao 22.05 (18:00)

Elche musi liczyć na potknięcie Huesci z Valencią co nie jest niemożliwe. Jednak nie powinni liczyć w tamtym meczu na porażkę. Elche po prostu musi wygrać z Athleticiem i liczyć na choćby remis Valencii. Bilbao w ostatnich 3. spotkaniach zdobyło tylko jeden punkt odpadając tym samym z walki o europejskie puchary. Do tego meczu mogą podejść na luzie chcąc po prostu dograć ten sezon. Elche przedłużyło sobie nadzieję na utrzymanie w ostatniej kolejce wygrywając na wyjeździe z Cadiz 1:3.

Kursy na mecz Elche- Athletic Bilbao:      1: 2.17      X: 3.35      2: 3.35

LaLiga: Real Valladolid- Atletico Madryt 22.05 (18:00)

Ten mecz został opisany w artykule „Kto zostanie mistrzem Hiszpanii„. Real Valladolid na 99% tym meczem pożegna się z LaLiga.

Transmisja ostatniej kolejki LaLiga odbędzie się na kanałach Canal+ oraz Eleven Sports. Mecz Real Valladolid vs. Atletico Madryt- Eleven Sports 1, Huesca vs. Valencia- Eleven Sports 3, Elche vs. Athletic Bilbao- Canal+Now/nSport+

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!