Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Juventus zostanie wykluczony z rozgrywek?!

dodano: 05 Grudnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

Juventus może zostać poważnie ukarany w efekcie rozstrzygnięcia sprawy badanej przez prokuraturę. Kwestią przewodnią są działania dokonane w celu nabycia przez Luisa Suareza włoskiego obywatelstwa.

MIAŁ BYĆ SUAREZ, ZOSTAŁY PROBLEMY

W letnim oknie transferowym włodarze “Starej Damy” mocno zabiegali o usługi Luisa Suareza, który postanowił odejść z Barcelony, gdyż Ronald Koeman nie widział dla niego miejsca w składzie. Problematyczną kwestią okazało się jednak zdobycie paszportu włoskiego, do którego potrzebny był certyfikat o znajomości języka. Wkrótce po egzaminie Urugwajczyka doszło do licznych spekulacji, jakoby zawodnik już wcześniej posiadał odpowiedzi na pytania testowe, gdyż zakończył pisanie po zaledwie dwudziestu minutach. Ostatecznie do przenosin Suareza nie doszło, lecz wydarzenia z jego udziałem odbiły się szerokim echem. Sprawa została potraktowana bardzo poważnie, a prokuratura prowadzi na ten temat śledztwo. Podejrzewa się, że Juventus miał swój udział w ułatwieniu piłkarzowi testu.

JAKIE KONSEKWENCJE CZEKAJĄ JUVENTUS?

Konsekwencje ewentualnej pomocy Suarezowi w teście językowym mogą być bardzo odczuwalne. Jeżeli prokuratura dostrzeże powiązania klubu z sytuacją, Juventus w najgorszym wypadku może zostać wykluczony z Serie A lub otrzymać zakaz transferowy na kilka okienek. Sąd przewiduje też mniej dotkliwe kary, jak zawieszenie przedstawicieli klubu odpowiedzialnych za sprawę, czy też sankcje finansowe.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Wenezuela/

Brazylia - Wenezuela: inauguracja Copa America 2021

Już w niedzielę o 23:00 rozpocznie się Copa America 2021 Brazylia w meczu otwarcia zmierzy się z Wenezuelą Gospodarze są faworytami całego turnieju Copa America 2021: Brazylia - Wenezuela...
czytaj wiecej
Reprezentacje/Typowanie/Typy EURO 2020/

Euro 2020: Macedonia postawi się Austrii?

Trzeci dzień Euro 2020 i mecz Austrii z Macedonią Północną, który może być zdecydowanie ciekawszy niż nam się wydaje Z tej okazji przygotowałem zapowiedź i typy na to spotkanie  Euro...
czytaj wiecej