Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek wygrywa French Open! Historyczny sukces

Iga Świątek jako pierwsza Polka wygrała turniej wielkoszlemowy w singlu, pokonując w finale French Open Sofię Kenin. Sukces 19-latki odbił się szerokim echem na całym świecie.

BEZ STRATY SETA

Po pokonaniu Nadii Podoroskiej do finałowego starcia Iga Świątek przystępowała w roli faworytki, mimo że nie wskazywał na to ranking WTA. Początek meczu z Sofią Kenin był rewelacyjny. Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0 w gemach. Później do gry powróciła rywalka, doprowadzając do wyrównania. Siódmy gem był bardzo istotny dla dalszych losów tego spotkania i na szczęście 19-latce udało się go zwyciężyć. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Polki. Druga część meczu rozpoczęła się przełamaniem Kenin, jednak Iga Świątek odpowiedziała tym samym. Później nie pozostawiła złudzeń 21-latce i nie oddała jej już ani jednego gema. Przy wyniku 2:1 amerykańska tenisistka skorzystała z konsultacji medycznej, która mogła być jednak próbą dekoncentracji Polki. Nic nie zmieniło to jednak w dalszym przebiegu meczu. Tym samym Iga przeszła przez cały turniej bez straty ani jednego seta i ze średnią długością spotkania sięgającą zaledwie nieco ponad godzinę.

IGA ŚWIĄTEK DOKONAŁA NIEMOŻLIWEGO

Przed turniejem nikt nie sądził, że Iga Świątek może sięgnąć po zwycięstwo. Większość skazywała Polkę na porażkę już w pojedynku z Simoną Halep. Nasza rodaczka nie skrępowała się jednak meczem z pierwszą rakietą WTA, a po zwycięstwie pozostała „na fali” i z łatwością pokonywała kolejne rywalki na drodze do finału. Sięgając po trofeum stała się pierwszą Polką w historii, która zwyciężyła w jednym z turniejów wielkoszlemowych w singlu. Co więcej – jest także pierwszą osobą z Polski z takim sukcesem na koncie, gdyż żaden z naszych tenisistów nie dostąpił takiego zaszczytu. Przed nastolatką jeszcze wiele lat gry, które mogą przekuć się w kolejne wielkie sukcesy. O jej triumfie mówi cały świat, a gratulacje spływają ze wszystkich stron.

Iga zakończyła już sezon i nie pojawi się na turnieju WTA w Ostrawie. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wiadomo dokładnie, kiedy ponownie zobaczymy 19-latkę w grze. Najprawdopodobniej pojawi się ona na Australian Open.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!