Pobierz aplikację betfan na telefon
G2 Esports to nie tylko Jankos. Poznaj europejską organizację i jej drużyny

G2 Esports to organizacja, która zrzesza masę drużyn i pojedynczych graczy, odnoszących sukcesy w dziesięciu grach. Choć najbardziej znana jest z rozgrywek w LoL-a, zapisała się już na kartach esportowej historii na wiele innych sposobów. Podsumujmy, co warto wiedzieć o G2 Esports. Wszystko zaczęło się od Carlosa „ocelote’a” Rodrigueza…

Z naszego artykułu na temat G2 Esports dowiesz się:

Historia G2 Esports rozpoczęła się w 2014 roku

Wiele organizacji esportowych powstało z inicjatywy graczy przechodzących na emeryturę. Nie inaczej jest z G2 Esports, która założona została przez Carlosa „ocelote’a” Rodrigueza, weterana profesjonalnych rozgrywek World of Warcraft oraz League of Legends. Mimo iż jako gracz raczej nie mógł być stawiany za wzór młodym zawodnikom, w swojej karierze doczekując się między innymi dwóch banów od Riot Games za szeroko pojętą toksyczność, okazał się naprawdę sprawnym biznesmenem.

Oficjalny start G2 Esports datowany jest na 15 października 2015 roku, wyłaniając się z  drużyny Gamers2, powstałej rok wcześniej i przez kilka miesięcy nie mogącej przedostać się do europejskiej czołówki League of Legends. Rebranding nastąpił w momencie, gdy do pierwszych sukcesów dołączyła także rozbudowa zespołów finansowanych przez ocelote’a. Harując po 80 godzin w tygodniu, przy wsparciu znanego esportowego inwestora Jensa Hilgersa, Hiszpan rozwinął założoną przez siebie firmę od jednej drużyny w LoL-u do olbrzymiej organizacji, zrzeszającej zespoły z kilkunastu gier.

Jak to zrobił? Jako były zawodnik, utrzymujący się przez kilka lat na wysokim poziomie, znał potrzeby profesjonalnych graczy. Do tego doszło solidne podejście organizacyjne. Wzorując się na najlepszych praktykach wypracowanych przez organizacje takie jak Fnatic czy Cloud9, ocelote wraz z biznesowym partnerem oraz pracownikami G2 Esports zapewnił świeżo uformowanemu podmiotowi finansowy byt. W ciągu pięciu lat G2 stała się jedną z najbogatszych organizacji esportowych, mogąc pozwolić sobie na prowadzenie drużyn w dziesięciu grach. Jakich dokładnie? 

Sprawdź, jakie drużyny wspiera G2 Esports

Zanim przejdziemy do drużyn G2 Esports z najpopularniejszych gier esportowych, podkreślmy, że organizacja ta zajmuje się wspieraniem graczy nie tylko LoL-a, CS-a i innych gier zespołowych. Zyski z esportu to nie tylko wygrane w turniejach, ale przede wszystkim sponsoring i długofalowe zarobki z contentu. Ten zaś tworzyć można także w przypadku tytułów, które przyciągają pojedynczych zawodników. Stąd w szeregach G2 Esports zobaczymy graczy takich produkcji jak:

  • Fortnite
  • Hearthstone
  • Among Us
  • iRacing
  • Assetto Corsa Competizione

Mimo iż w każdej z tych gier szeregi organizacji zasilili topowi zawodnicy, i tak najwięcej uwagi przyciągają drużyny G2 Esports w grach zespołowych. Esportowa machina napędzana jest bowiem przez rywalizację najlepszych teamów. Wymieniamy zespoły G2 Esports wraz z ich ostatnimi wielkimi osiągnięciami:

  • Counter Strike: Global Offensive (TOP4 na ESL One Cologne 2020 w sierpniu)
  • League of Legends (półfinały Worlds 2020 w LoL)
  • Rocket League (1. miejsce w RLCS Season X – Fall: The Grid NA we wrześniu 2020)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (1. miejsce w GSA League 2020: Finals we wrześniu)
  • Valorant (1. miejsce na sześciu ostatnich turniejach z VALORANT Ignition Series)

Popularność G2 Esports w Polsce wiąże się z sukcesami Jankosa w LoL-u

Obecnie G2 Esports jest jedną z najpopularniejszych drużyn esportowych wśród nadwiślańskich kibiców. Wiąże się to przede wszystkim z sukcesami, które w barwach tej organizacji odnosi Marcin “Jankos” Jankowski. Zespół G2 Esports w LoL-u należy do ścisłego światowego topu w tej grze, co potwierdzili w tym roku na Mistrzostwach Świata, odpadając w półfinale z późniejszymi zwycięzcami, Damwon Gaming. Jako że nasz rodak uważany jest za najlepszego na świecie junglera w League of Legends, wielu polskich entuzjastów esportu nie waha się porównywać go do Roberta Lewandowskiego.

Warto jednak podkreślić, że nie jest jednak jedynym Polakiem w szeregach tej organizacji. W dominującej scenę Valorant drużynie G2 Esports występuje Patryk „paTiTek” Fabrowski, a wszechstronny Jakub „Lothar” Szygulski gra tam w Fortnite, streamując również Hearthstone’a. Również w zamierzchłej historii tej organizacji mieliśmy wiele polskich akcentów. Pierwsza drużyna G2 Esports w CS:GO składała się w całości z Polaków, którzy całym zespołem przeszli na stronę ocelote’a z ESC Gaming. Po kilku miesiącach zostali więc zastąpieni, ale również przez polską drużynę, składającą się z byłych zawodników Team Kinguin!

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!