Euro 2020: Oceny po meczu Polska – Szwecja

Niestety, Polska przegrywa ze Szwecją 2:3 i odpada z Euro 2020. Liczyliśmy na zdecydowanie więcej, a kończymy występ na turnieju na fazie grupowej. Sprawdźcie, jakie noty wystawiliśmy polskim piłkarzom.

Euro 2020: Porażka 2:3 ze Szwecją

Odpadamy z Euro 2020. Nie poradziliśmy sobie w ostatnim spotkaniu ze Szwedami. Chaos i kiepska gra w obronie nie pozwoliły na zdobycie trzech punktów w tym arcyważnym meczu. Już w 2. minucie straciliśmy pierwszą bramkę. Biało-Czerwoni do końca walczyli i starali się odwrócić losy tego spotkania. Niestety nie udało się i musimy pożegnać się z ME 2020 już po fazie grupowej.

Oceny Polaków za mecz ze Szwecją

Noty będą przyznawane w skali standardowej 1-10. Wyjściową oceną będzie w tym przypadku oczywiście 5.

Wojciech Szczęsny (5/10)

Poprawny występ. Nie miał szans przy golach dla Szwedów. Interweniował pewnie i nie przytrafiały mu się głupie błędy. Myślę, że sprawiedliwa będzie dla Wojtka ocena wyjściowa.

Bartosz Bereszyński (3/10)

Niestety, błędy Bartka skutkowały golami dla Szwecji. Poprawił swoją grę w drugiej połowie, kiedy pokazywał się bardziej w ofensywie, jednak defensywnie jego gra wyglądała bardzo słabo.

Kamil Glik (4/10)

Przyzwoity występ lidera naszej obrony. Dominował w powietrzu i nie popełniał zbyt wielu błędów w defensywie. Aż kusiło tutaj wystawić wyższą ocenę, jednak przy stracie aż trzech bramek trzeba rozliczać całą linię obrony.

Jan Bednarek (4/10)

Generalnie niezły występ piłkarza Southampton. Jedyne o co można mieć zastrzeżenie to bierność przy drugiej bramce dla Szwedów. Janek nie popisał się w tej akcji i nie zatrzymał biegnącego Kuluševskiego. Obniża to znacząco jego ostateczną notę za ten mecz.

Tymoteusz Puchacz (2/10)

Bardzo słaby występ Tymka przez pierwsze 45 minut. Tylko tyle zagrał, zanim został zmieniony. Zero odbiorów, zero przechwytów i jedno wybicie. To najlepsze podsumowanie gry młodego, polskiego wahadłowego.

Kamil Jóźwiak (3/10)

Bardzo przeciętny występ naszego reprezentanta. Przy pierwszym golu dla Szwecji nie popisał się w akcji i obronnej i minął się z piłką, dzięki czemu Szwedzi już w 2. minucie zdobyli gola na 1:0. Poza tym Kamil nic nie dał w ofensywie, brak dryblingów i kiepskie dośrodkowania.

Grzegorz Krychowiak (3/10)

Kolejny kiepski występ Grześka. Poza walką o odbiór piłki i jednego strzału z dystansu nie pokazał zbyt wiele. Tym razem po otrzymaniu żółtej kartki od razu zdjęty z boiska przez trenera.

Mateusz Klich (2/10)

Pomocnik reprezentacji Polski po prostu zawiódł w tym meczu. Oczekiwaliśmy od niego znacznie więcej. Nie dość, że nie był przydatny w ofensywie, to również nie zanotował żadnego odbioru, czy też przejęcia piłki.

Piotr Zieliński (7/10)

Jeden z lepszych występów Piotrka. Uderzał kilka razy na bramkę Szwedów, jednak Olsen dobrze interweniował. Duża aktywność i chęć zagrywania piłek do Lewandowskiego. To właśnie po jednej z takich piłek Lewy strzelił swojego pierwszego gola w tym meczu.

Karol Świderski (4/10)

Również był to przeciętny występ polskiego napastnika. Raczej niczym nie wyróżnił się na plus, dlatego otrzymał notę 4.

Robert Lewandowski (8/10)

Najlepszy zawodnik w dzisiejszym meczu. Przed przerwą zmarnowana kapitalna okazja na zdobycie bramki, jednak wszystko zostało okupione już w drugiej połowie spotkania. Dwie bramki i danie szansy zespołowi na walkę do końca. Prawdziwy kapitan!

Przemysław Frankowski (5/10)

Po wejściu w 2. połowie zaczął bardzo słabo. Najpierw przegrał pojedynek Kuluševskim, w wyniku czego padła bramka dla Szwecji. Następnie dobra, aktywna gra na skrzydle. Piękna asysta przy drugiej bramce Lewego.

Świerczok, Kozłowski i Płacheta grali zbyt krótko, żeby ich ocenić.

Reprezentacja Polski kończy Euro 2020 zajmując ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem jednego punktu.