Pobierz aplikację betfan na telefon
Ekstraklasa: wiadomo kto zagra w europejskich pucharach! Dla kogo TOP 3?
W sobotę odbędzie się ostatnia – 34. kolejka Ekstraklasy. Mistrza Polski poznaliśmy już kilka tygodni temu. Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo. Wiadomo także, że Legia będzie wicemistrzem i poznaliśmy czterech naszych reprezentantów w europejskich pucharach. Ostatnia kolejka Ekstraklasy rozstrzygnie zatem, kto znajdzie się na najniższym stopniu podium w naszej lidze.

Raków Częstochowa pierwszy raz mistrzem Polski

To był niesamowity sezon w wykonaniu Rakowa Częstochowa. Klub ten jeszcze niedawno był beniaminkiem (2019/2020) i w czwartym sezonie po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej, sięgnął po mistrzostwo Polski. Zespół Marka Papszuna doskonale się rozwijał i po dwóch wicemistrzostwach z rzędu, nareszcie zdobył upragniony tytuł. Przewaga Rakowa w tym sezonie była druzgocąca. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek wynosi on 11 punktów, a warto wspomnieć, że w minionych trzech kolejkach Raków zdobył tylko trzy oczka. W poprzednich kampaniach błyszczał Ivi Lopez, który był zdecydowaną gwiazdą zespołu. Hiszpan zdobył rok temu 20 bramek, a obecnie ma ich na swoim koncie dziewięć. Rozłożenie odpowiedzialności za strzelanie goli wyszło podopiecznym Papszuna na dobre. Byli także blisko sięgnięcia po Puchar Polski, ale w finale musieli uznać wyższość Legii Warszawa.

Ekstraklasa: kto zagra w europejskich pucharach?

Przedstawiciele Ekstraklasy w europejskich pucharach są znani jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej kolejki. Do Ligi Mistrzów spróbuje zakwalifikować się Raków Częstochowa, który podczas przygody z Champions League będzie musiał sobie radzić bez Marka Papszuna. Wicemistrzem Polski jest Legia, a z racji że wygrała Puchar Polski, to kluby który zajmują w Ekstraklasie miejsca 2 – 4, zagrają w eliminacjach Ligi Konferencji. Przed ostatnią kolejką na trzecim miejscu jest Lech Poznań, a na czwartym Pogoń Szczecin. Wymienione kluby są pewne udziału w europejskich pucharach, ale niekoniecznie w wymienionej kolejności.

Ekstraklasa: walka o trzecie miejsce

1.20

LECH POZNAŃ

W TOP 3

betfan

Ostatnią niewiadomą w czołówce tabeli jest to, kto zajmie trzecie miejsce w Ekstraklasie. Lech Poznań przed ostatnią kolejką ma punkt przewagi nad Pogonią Szczecin. Kolejorz zagra z Jagiellonią Białystok, natomiast Portowcy podejmować będą Radomiaka Radom. Zdecydowane większe szanse na zwycięstwo ma moim zdaniem Lech Poznań. Jagiellonia Białystok gra w tym sezonie bardzo słabo i gdyby nie wyjątkowy duet Hiszpanów - Imaz i Gual, to mogłaby się znaleźć w strefie spadkowej. Do tego Kolejorz ma ten komfort, że wszystko jest w jego rękach. Komplet punktów oznacza pewną trzecią lokatę, bez względu na wynik meczu Pogoni Szczecin z Radomiakiem Radom. Portowcy zmierzą się z przeciwnikiem, który jest w dobrej dyspozycji, a do tego stoi przed szansą awansu na TOP 6.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!