Udany tydzień dla polskich tenisistów

Miniony tydzień możemy zaliczyć do udanych dla reprezentantów Polski w męskim tenisie. Kacper Żuk w singlu oraz Szymon Walków i Jan Zieliński w deblu rozgrywali z powodzeniem swoje turnieje w Splicie, natomiast Kamil Majchrzak powrócił po kontuzji i walczył w kwalifikacjach do ATP Masters 1000 Monte Carlo.

  • Półfinał dla Kacpra Żuka w Splicie 
  • Polska para deblowa w finale 
  • Powrót Kamila Majchrzaka w dobrym stylu 

Dobry turniej Kacpra Żuka. Polak przegrał dopiero w półfinale

Kacper Żuk przed rozpoczęciem turnieju był 221. tenisista na świecie. Jednak jeśli dalej będzie notował tak dobre wyniki jak w zeszłym tygodniu to niebawem może się zameldować nawet w TOP 150 rankingu. Wydaje się, że młody Polak z tygodnia na tydzień poprawia swoją grę i stać go na jeszcze więcej. O drodze Kacpra do ćwierćfinału turnieju w Splicie można przeczytać tutaj.

W ćwierćfinale Kacper Żuk zaskoczył wszystkich i pokonał faworyzowanego Australijczyka. Thanasi Kokkinakis postawił się Polakowi jedynie w pierwszym secie, w którym o rozstrzygnięciu musiał decydować tie-break. Drugi set gładko wygrany przez Żuka i Polak znalazł się w półfinale imprezy. Niestety Blan Kavcic okazał się zbyt mocny. Kacper przegrał po trzysetowym boju pełnym emocji.

Wyniki Kacpra Żuka na turnieju Challenger w Splicie:
Żuk K. – Sousa P. 1:2 (krecz)
Żuk K. – Serdarusić N. 6:4, 6:2
Żuk K. – Kokkinakis T. 7:6(8), 6:3
Żuk K. – Kavicic B. 6:2, 3:6, 2:6

Finał dla pary deblowej Walków/Zieliński

Jak się okazało Challenger w Splicie był udany nie tylko dla Kacpra Żuka, ale także dla Szymona Walkowa i Jana Zielińskiego. Polacy rozpoczęli turniej od 1/8 i doszli aż do finału, gdzie niestety ulegli parze z Kazachstanu. Tak jak w przypadku Żuka, Polska para deblowa od jakiegoś czasu poczyna sobie naprawdę obiecująco na tenisowych arenach. Na razie są to turnieje rangi ITF lub Challenger, jednak mamy nadzieję na występ w turnieju ATP w przyszłości.

Wyniki pary Walków/Zieliński na turnieju deblowym Challenger w Splicie:
Walków/Zieliński – Doumbia/Reboul 6:3, 6:2
Walków/Zieliński – Galloway/Lawson 7:5, 7:6(8)
Walków/Zieliński – Olivetti/Reid 6:4, 6:4
Walków/Zieliński – Golubev/Niedowiesow 5:7, 7:6(5), 5-10

Powrót Majchrzaka po kontuzji

Kamil Majchrzak powrócił do rozgrywek ATP po prawie dwumiesięcznej przerwie. W miniony weekend rywalizował na kortach w Monte Carlo w eliminacjach do turnieju Masters, który odbędzie się w tym tygodniu. W 1. rundzie eliminacji Polak ograł faworyzowanego Gianlucę Magera 6:3, 6:3. Majchrzak zaliczył kapitalny powrót do touru. Niestety w decydującym spotkaniu Polak uległ Włochowi – Stefano Travaglii po trzysetowym boju. Co prawda Kamil Majchrzak nie awansował do drabinki turnieju głównego, jednak po dwumiesięcznej przerwie rozegrał 2 bardzo dobre spotkania. Zdecydowanie jest to dobra przesłanka napawająca optymizmem na przyszłość.

Wyniki Kamila Majchrzaka w eliminacjach do turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo:
Majchrzak. K – Mager G. 6:3, 6:3
Majchrzak. K – Travaglia S. 4:6, 6:3, 2:6

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!