Kacper Żuk w ćwierćfinale Challengera w Splicie

Kamil Błaszczyk

09 kwietnia 2021

Kacper Żuk w ćwierćfinale Challengera w Splicie

Po wspaniałym triumfie Huberta Hurkacza kolejne dobre wiadomości napływają do nas ze Splitu, gdzie w turnieju rangi Challenger uczestniczy Kacper Żuk. Polak jest już w ćwierćfinale! 

  • Krecz Pedro Sousy i awans Żuka  
  • Żuk – Serdarusić 
  • Zapowiedź meczu 1/4 finału z udziałem Polaka 

Pechowe losowanie i łatwy awans

Kacper Żuk w pierwszej rundzie turnieju wylosował 113. tenisistę na świecie – Pedro Sousę. Trafił najgorzej jak się dało, ponieważ Portugalczyk był rozstawiony z numerem 1. na turnieju w Splicie. Kacper Żuk jest obecnie sklasyfikowany na 221. miejscu, a do turnieju dostał się z listy alternatywnej po tym, jak z turnieju wycofał się jeden z zawodników. Faworytem meczu był Portugalczyk, jednak po zaledwie 12 minutach gry (przy stanie 2:1 dla Sousy) zgłosił kontuzję uniemożliwiającą dalszą grę. W taki sposób Polak bez wysiłku awansował do kolejnej rundy turnieju.

Kacper Żuk – Pedro Sousa 1:2(krecz)

Wygrana z Serdarusiciem

Nino Serdarusić, notowany na 304. miejscu rankingu ATP, był kolejnym rywalem Kacpra Żuka. W tym meczu to Polak był faworytem i nie zawiódł. Jeśli chodzi o sam przebieg meczu to Kacper miał pewne kłopoty na początku spotkania. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że nie wszedł jeszcze dobrze w mecz. Wszystko zmieniło się po 9. gemie, w którym zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego przełamał Chorwata. Po tym gemie Kacper już do końca kontrolował przebieg meczu i nie dał szans rywalowi. Bardzo dobra gra ofensywna Żuka.

Kacper Żuk – Nino Serdarusić 6:4, 6:2

Kokkinakis rywalem w ćwierćfinale

Thanasi Kokkinakis jest obecnie sklasyfikowany na 224. miejscu w rankingu, jednak ma o wiele większe doświadczenie od Polaka na arenach międzynarodowych. Australijczyk w drodze do ćwierćfinału pokonał Filipa Horanskiego w 1. rundzie 3:6, 6:4, 6:4 i Zdenka Kolara w 2. rundzie 7:6(3), 6:1. Bukmacherzy wskazują Kokkinakisa jako faworyta spotkania z Polakiem. Mecz rozpocznie się o 12:30 i można go obstawić na stronie BETFAN 

ATP Challenger w Splicie to turniej rangi Challenger 80, co oznacza, że zwycięzca otrzyma 80 punktów do rankingu ATP. Pula nagród wynosi 44,820€, natomiast zwycięzca zgarnie 6,190€.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny Sport Betfan

Najnowsze wpisy