Ekstraklasa: przełamanie Legii, Lech górą w derbach

Dużo działo się w 16. kolejce Ekstraklasy. Po siedmiu przegranych ligowych meczach Legia Warszawa się przełamała i odniosła zwycięstwo. Pokonała Jagiellonię Białystok. Lech Poznań pokonał Wartę w derbach 2:0. Zapraszam na podsumowanie minionej kolejki polskiej ligi.

Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 4:0

Raków Częstochowa jest w tym sezonie wymieniany jako jeden z faworytów do zdobycia mistrzostwa polski. Podopieczni Marka Papszuna w meczu z Zagłębiem Lubin wyszli na prowadzenie w 28. minucie po strzale Gutkovskisa. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli w wymarzony sposób, ponieważ chwilę po wznowieniu gry na 2:0 strzelił Ivi Lopez. Sytuacja Miedziowych skomplikowała się w 62. minucie, czerwoną kartkę ujrzał wtedy Pantic. Raków był bezlitosny i wykorzystał przewagę wygrywając aż 4:0, a dwie ostatnie bramki strzelili Lopez oraz Poletanovic.

Ekstraklasa: Lech Poznań – Warta Poznań 2:0

Lech Poznań w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i był faworytem tego starcia. Derby rządzą się jednak swoimi prawami, o czym gospodarze przekonali się w pierwszej połowie. Mieli problem ze złożeniem składnej akcji i wyróżniali się tylko wysokim posiadaniem piłki. Kolejorz w drugiej połowie zaznaczył jednak swoją wyższość. W 52. minucie do siatki trafił Milic, a w 64. wynik rywalizacji na 2:0 ustalił Ishak.

Ekstraklasa: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0

Legia Warszawa nareszcie po siedmiu przegranych meczach przełamała się. Wygrała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:0. W pierwszej połowie Wojskowi zdecydowanie dominowali, a Duma Podlasia postanowiła zagrać bardzo defensywnie. Przez większość czasu podopiecznym Mamrota udawało się wychodzić obronną ręką, ale w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy, wynik rywalizacji otworzył Johansson. W drugiej połowie przeważali już piłkarze z Białegostoku, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji. Nie potrafili ich jednak wykorzystać, dlatego trzy punkty zostały w Warszawie.

Ekstraklasa: tabela po 16. kolejce

Lech Poznań jest liderem Ekstraklasy. Ma trzy punkty przewagi nad Pogonią Szczecin oraz pięć punktów nad Lechią Gdańsk. Czwarty jest Raków Częstochowa, który ma do rozegrania zaległy mecz. Legia Warszawa awansowała na 16. pozycję w tabeli po tym jak przełamała serię siedmiu przegranych meczów.

Ekstraklasa: klasyfikacja strzelców po 16. kolejce

Aż trzech piłkarzy jest na miejscu lidera klasyfikacji strzelców. Po dziewięć bramek zdobyli Ivi Lopez, Erik Exposito oraz Ishak. Siedem goli na swoim koncie mają natomiast Amaral, Jesus Imaz, Angielski, Zwoliński oraz van Amersfoort.