Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Zakłady bukmacherskie 2020 – definicja

dodano: 09 Października 2020, autor: Agnieszka Sermak

Zakłady bukmacherskie – chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają one w 2020 roku? Radzimy jak obstawiać mecze online i jak zarabiać na zakładach bukmacherskich. Podpowiadamy ponadto, na jakie oferty bukmacherów warto zwracać uwagę. W przekrojowym artykule nie mogło zabraknąć też wytłumaczenia najważniejszych pojęć oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat zakładów bukmacherskich!

Z artykułu na temat zakładów bukmacherskich dowiesz się:

Jak obstawiać mecze? Robić to online czy na żywo?

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Jakie są najpopularniejsze oferty bukmacherów 2020?

Co oznaczają specjalistyczne pojęcia używane w tym tekście?

O co często pytają gracze obstawiający mecze?

Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich w 2020 roku?

Wielu starszych czytelników pamięta zapewne, jak obstawiało się mecze przed kilkunastu laty. Aby wytypować poprawnie wynik meczu i dostać za to pieniądze, należało udać się do stacjonarnego punktu, zaznaczyć na karcie odpowiednie wyniki, podejść do okienka i poczekać na wydrukowanie kuponu. Miało to niewątpliwie swój klimat, a wśród stałych bywalców zawiązywały się przyjaźnie na lata.

Dziś nadal możemy obstawić wynik dowolnych zawodów sportowych “na miejscu”. Według raportu ARC Rynek i Opinia, typowanie w punktach stacjonarnych w czerwcu 2020 roku deklarowało 10% Polaków od 18 do 65 roku życia. Cenią oni sobie nie tylko atmosferę, ale również prywatność. Mimo iż w najbardziej obleganych przez graczy porach trudno liczyć na spokój i ciszę, zakłady dokonywane w sposób tradycyjny nie są przypisywane do historii konta. Wypłata również odbywa się w gotówce, więc nie ma po niej śladu elektronicznego.

W tym samym badaniu 13% respondentów wskazało, że obstawia zakłady bukmacherskie online. Oczywiście obie te grupy w jakimś stopniu się pokrywają, jednak trudno spodziewać się, aby obstawianie przez internet nie stawało się z roku na rok coraz popularniejsze niż granie w punktach tradycyjnych. Nawet jeśli graczom trudno wyobrazić sobie brak pogawędek przy wspólnym skreślaniu wyników, nie mogą przejść obojętnie obok bonusów za granie online. Te sięgają niekiedy nawet kilkuset złotych!

Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich przez internet? To proces, który można streścić do pięciu kroków!

Widać więc jak na dłoni, że obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich online nie jest szczególnie trudne. Co innego z wygrywaniem. Warto więc wiedzieć, co musimy zrobić, aby wpłacony przez nas depozyt bardzo szybko urósł.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Zarabianie na zakładach bukmacherskich to temat rzeka. Każdy fan bukmacherki sypie jak z rękawa złotymi radami oraz sentencjonalnymi mądrościami. W internecie nie brakuje ludzi, którzy puszą się posiadaniem patentu na pewniaki oraz wygrywaniem olbrzymich sum. Czy zawsze są to czcze przechwałki? Niekoniecznie, ponieważ na obstawianiu meczów jak najbardziej da się zarabiać. Na początku warto poznać jednak kilka podstawowych zasad, które ocalą nas przed stratą całego depozytu.

Jak typować w zakładach online, aby nie narazić się na same straty? Początkującym graczom można dać pięć podstawowych rad.

Single są lepsze niż AKO

Zdecydowanie najgorszym pomysłem jest granie zakładów kombinowanych. Mimo iż kurs AKO będzie wysoki, pieniędzy prawdopodobnie nawet nie powąchamy. Czym większa liczba zdarzeń, tym mniejsza szansa na poprawne wytypowanie wszystkich. Działa przeciw nam nie tylko statystyka, ale również nieprzewidywalność sportu.

Z tego powodu najlepszym przyjacielem typera są zakłady pojedyczne, czyli single. Kiedy je gramy, powinniśmy skupić się na kursach powyżej 2.12, aby zrównoważyć podatek od wygranej. Potrzebna jest do tego analiza znacznie solidniejsza niż w przypadku stawiania na pewniaki.

Wybierajmy zakłady 2-drogowe zamiast 1X2 

Większość zakładów przypasować można do dwóch kategorii: 2-drogowych lub 3-drogowych. W pierwszym przypadku wynik konkretnego zakładu może być jeden: wygra drużyna A lub drużyna B, bramek będzie albo 7+, albo mniej itd. Typy 3-drogowe, znane również jako 1X2, mogą zakończyć się trzema wynikami, jak w typowym meczu piłkarskim: zwycięży drużyna nr 1, padnie remis (X) lub zwycięży drużyna numer 2.

Z punktu widzenia gracza sensowniejsze są oczywiście zakłady, w których paść mogą wyłącznie dwa wyniki. Nie biorąc pod uwagę poziomu drużyn, mamy wówczas statystycznie 50% szans na wygraną, podczas gdy w typach 3-drogowych spadają one do 33%. Różnica ta widoczna jest w wyższych kursach na zdarzenia z trzema możliwymi wynikami, jednak zazwyczaj nie są one warte ryzyka.

Nawet podstawowa analiza może zdziałać cuda

Dogłębna analiza meczowa jest trudna i czasochłonna. Dlatego też warto skupiać się na tych dyscyplinach, na których najlepiej się znamy, dodatkowo ograniczając swoje typy do kilku drużyn lub zawodników. Dzięki temu będziemy mieli szansę zauważyć wcześniejsze symptomy obniżki formy, obstawiać handicapy oraz dostrzec tzw. value bety.

Analiza nie ogranicza się wyłącznie do oglądania meczów oraz wczytywania się w statystyki. Jej elementem jest również śledzenie dyskusji na sportowych forach oraz grupach na Facebooku. O ile blogi oraz fanpage’e z pojedynczymi typami czy pewniakami bywają zwodnicze (ich twórcy usuwają często nietrafione propozycje, aby sprawiać wrażenie nieomylnych), tak dłuższe wypowiedzi oraz przemyślenia pasjonatów mogą być dla nas nieocenione.

Nie bójmy się zakładów live

Wielu graczy podchodzi z rezerwą do zakładów bukmacherskich na żywo. Odrzucają ich ewentualne problemy techniczne i opóźnienia. Niezbyt przyjemnym aspektem grania live jest również “tilt”. To angielskie określenie na stan mentalny grającego, gdy przez nagromadzenie emocji nie jest w stanie podejmować rozważnych i racjonalnych decyzji. Fakt, że daliśmy się ponieść, zauważamy często po czasie. Jeśli nie potrafimy zapanować nad emocjami, lepiej ograniczyć się do zakładów rozkminianych na wszystkie możliwe sposoby, pozbawionych presji czasowej.

Jeżeli jednak jesteśmy pewni swojej zimnej krwi oraz żelaznych nerwów, wówczas typy obstawiane podczas meczu mogą przynieść nam spore zyski. W poszukiwaniu value betów, znacznie łatwiejszych do ustrzelenia w zakładach live, powinniśmy wykraczać poza typowanie zwycięzców. Granie na żywo idealnie nadaje się do szukania wartości w typach under/over.

Korzystajmy z promocji bukmacherskich oraz bonusów

Jak zostało już wspomniane przy okazji porównywania zakładów bukmacherskich online z tradycyjnymi punktami stacjonarnymi, do przejścia na cyfrowe zakłady kuszą graczy atrakcyjne bonusy bukmacherskie. Większość z nich dostępna jest przy rejestracji. Podwojenie kwoty pierwszego depozytu, darmowa kwota do obrócenia na start czy tak zwany freebet, czyli gratisowy zakład…

Formy promocji są najróżniejsze. O najkorzystniejszych ofertach bukmacherów na 2020 rok przeczytasz w dalszej części tego artykułu. Teraz zajmijmy się ostatnim punktem z listy rzeczy, które pozwolą nam na zarabianie w zakładach bukmacherskich. W tej branży nie dojdziemy bowiem zbyt daleko, jeżeli nie potrafimy zarządzać mądrze swoim bankrollem.

Bardziej zaawansowanych graczy skusić powinny systemy bukmacherskie

To kilka solidnych rad, które pozwolą na lepszą i bardziej odpowiedzialną grę każdemu początkującemu fanowi typowania. Jeśli obstawianie w zakładach bukmacherskich nie jest dla nas pierwszyzną, zdecydowanie powinniśmy przejść na wyższy poziom. Rozpoczyna się on od świadomego traktowania depozytu jako puli pieniędzy, którymi trzeba odpowiedzialnie zarządzać. W tym celu bardziej doświadczeni gracze wykorzystują systemy bukmacherskie. Są to twarde zasady, według których określa się wysokość stawek w kolejnych zakładach.

Jakie są najlepsze systemy bukmacherskie? Opinie są podzielone, dlatego też wybraliśmy pięć najprostszych i najpopularniejszych z nich. Jeśli przyniosą doskonałe efekty, zachęcamy do poszukiwania bardziej skomplikowanych wariantów na własną rękę. Każdy z nich warto wypróbować na mniejszych sumach, aby przekonać się, który lepiej wpasowuje się w nasz styl obstawiania oraz bukmacherski temperament.

Do bardziej zaawansowanych należą systemy Kelly’ego, Fibonacciego, d’Alemberta, Labouchere’a czy 1-3-2-6.

Najpopularniejsza oferta zakładów bukmacherskich 2020

Jakie są najpopularniejsze oferty polskich bukmacherów w 2020 roku? Wybraliśmy siedem hitowych propozycji, obok których z pewnością nie powinni przejść obojętnie gracze chcący zarobić na obstawianiu meczów.

Najważniejsze pojęcia gracza, czyli jakim językiem mówią bukmacherzy

Wiele z pojęć używanych w tym artykule może być niejasnych dla graczy, którzy nie są wkręceni w bukmacherkę. Dlatego też przygotowaliśmy wytłumaczenie specjalistycznych sformułowań, którymi na co dzień posługują się fani obstawiania.

W niniejszym artykule użyliśmy następujących pojęć, które nie dla wszystkich mogą być jasne:

FAQ zakładów bukmacherskich

Jako że funkcjonujemy w branży nie od wczoraj, słyszeliśmy już dziesiątki pytań na temat zakładów bukmacherskich. Aby ułatwić graczom życie, stworzyliśmy podręczne FAQ (Frequently Asked Questions), w którym udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy bukmacher internetowy pozwala na stworzenie konta za darmo?

Tak, sama rejestracja jest darmowa. Co więcej, często w przededniu wielkich imprez sportowych możemy dostać od bukmachera tzw. freebet, czyli gratisowy zakład, do którego nie będziemy potrzebowali nawet depozytu. Rzecz niespotykana w punktach stacjonarnych!

Jak ograć bukmachera?

To pytanie, które zadaje sobie wielu graczy. Oprócz wyszczególnionych sposobów i systemów mamy dla was jeszcze trzy rady:

Jaki bukmacher jest najlepszy?

Tutaj odpowiedź jest prosta: legalny. Oprócz oczywistych powodów związanych z uczciwością oraz postępowaniem zgodnie z prawem dochodzą jeszcze kwestie ewentualnych kar. Zdarzało się, że polskie banki przekazywały odpowiednim służbom dane graczy, którzy otrzymywali wypłaty z kont należących do bukmacherów nie posiadających polskiej licencji.

Jak obstawiają bukmacherzy? W jaki sposób ustalają kursy?

Ustalaniem kursów w zakładach bukmacherskich zajmują się tzw. oddmakerzy. Obecnie dużą część ich pracy wykonują systemy komputerowe. Zarówno maszyny, jak i ludzie, dalecy są od nieomylności. Wykorzystywanie ich potknięć oraz kiepskiego szacowania poszczególnych wydarzeń to najprostsza droga do zarabiania na obstawianiu meczów.

Co obstawić na dziś?

Kiedy nie wiemy, co obstawić na dziś, warto zobaczyć najbliższe wydarzenia sportowe. W poszukiwaniu pewnych typów warto również przeglądać fora i grupy dyskusyjne. Uważać należy jednak na “nieomylne” blogi oraz profile w mediach społecznościowych. Ich autorzy często usuwają po czasie nietrafione typy, aby sprawiać wrażenie ekspertów. 

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Wenezuela/

Brazylia - Wenezuela: inauguracja Copa America 2021

Już w niedzielę o 23:00 rozpocznie się Copa America 2021 Brazylia w meczu otwarcia zmierzy się z Wenezuelą Gospodarze są faworytami całego turnieju Copa America 2021: Brazylia - Wenezuela...
czytaj wiecej
Reprezentacje/Typowanie/Typy EURO 2020/

Euro 2020: Macedonia postawi się Austrii?

Trzeci dzień Euro 2020 i mecz Austrii z Macedonią Północną, który może być zdecydowanie ciekawszy niż nam się wydaje Z tej okazji przygotowałem zapowiedź i typy na to spotkanie  Euro...
czytaj wiecej