Pobierz aplikację betfan na telefon
Taśma, czyli jak grać w zakłady bukmacherskie na niskie kwoty

Taśma. Kiedy gracze zaczynają swoją przygodę z bukmacherką, niejednokrotnie zachwycają się tak zwanymi taśmami. Są to zakłady akumulowane, w których ostateczny kurs na wszystkie wydarzenia jest wyjątkowo wysoki ze względu na dużą liczbę zdarzeń. Mimo iż doświadczeni gracze preferują single, taśmy pozwalają grać nowicjuszom za niskie kwoty, z których zysk może być całkiem pokaźny.

Z artykułu na temat taśm w zakładach bukmacherskich dowiesz się:

W bukmacherskie taśmy robią przede wszystkim nowicjusze

Już na samym wstępie artykułu o taśmach w bukmacherce trzeba zaznaczyć, że są to zakłady odradzane przez bardziej doświadczonych graczy. Wszystko dlatego, że sport jest zjawiskiem mocno nieprzewidywalnym, a zdarzenia losowe czy dyspozycja dnia potrafią wypaczyć wynik pojedynku zdecydowanego faworyta ze znacznie słabszym przeciwnikiem. 

Zacznijmy jednak od tego, czym właściwie są taśmy. W bukmacherskim żargonie określa się w ten sposób kupony złożone z typów na co najmniej cztery różne zdarzenia, zazwyczaj mające dość niskie kursy. Dzięki ich dużej akumulacji, czyli pomnożeniu poszczególnych kursów, ostateczny rezultat jest zazwyczaj co najmniej okazały. Gdzie tkwi haczyk?

Cóż, każda osoba, która zagrała kiedykolwiek taśmę, zdaje sobie sprawę jak niewiele potrzeba do porażki. Nawet najlepszym drużynom zdarza się przegrać mecz lub go zremisować, a w przypadku większej ilości zdarzeń prawdopodobieństwo wtopy nabiera olbrzymich rozmiarów. Jedna z naczelnych zasad bukmacherki mówi w końcu, że pewniaki nie istnieją, a w przypadku długich taśm jest to reguła sprawdzająca się niemal w stu procentach.

Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że taśmy nie przestają być na topie. Są świetnym rozwiązaniem dla graczy, którzy traktują bukmacherkę jako hobby lub chcą dla zabawy i odrobiny emocji puścić kupon za 2 zł. Dlatego też warto wiedzieć, jak grać w zakłady bukmacherskie na niskie kwoty. Nawet jeśli statystyczne szanse na wygraną są niewielkie, istnieją sposoby na podwyższenie ich.  

Kilka zasad jak grać w zakłady bukmacherskie na niskie kwoty

Taśmy są idealnym sposobem do grania w zakłady bukmacherskie na niskie kwoty, ponieważ kiedy naszym priorytetem nie jest duży zysk, a wielkich pieniędzy również w to nie wkładamy, rozpocząć może się prawdziwa zabawa. Komponowanie kuponów z olbrzymim AKO raczej nie zakończy się sukcesem, jednak kilka prostych zasad może dopomóc w sklejeniu taśmy mogącej powalczyć z losem oraz statystycznymi algorytmami.

Jak więc grać w zakłady bukmacherskie, jeśli zależy nam przede wszystkim na zabawie?

Na taśmie warto obstawiać jak najmniej zdarzeń 3-drogowych. Jeżeli jednak koniecznie chcemy obstawić typ 1X2, mamy opcję skorzystania z podpórki, czyli podwójnej szansy. Chociaż obniża to kurs, to przy sporym AKO bezpieczeństwo danego typu może być istotniejsze.

Innym sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej jest korzystanie z zakładów systemowych, które pozwalają wyciągnąć pieniądze z taśmy, jeśli wytypujemy źle pojedyncze zdarzenia. Wybranie takiej opcji pomniejsza oczywiście ewentualną wygraną, jednak jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli z naszych taśm nie wchodzą regularnie jeden albo dwa typy.

Jeśli do zabawy w taśmy chcemy podejść poważniej i dokonać szczegółowej analizy przedmeczowej, warto ograniczyć się na kuponie do zdarzeń związanych z jak najmniejszą liczbą meczów. Dokładne zagłębienie się w statystyki dwóch drużyn może pomóc w doborze lepszych typów niż obstawianie powierzchownych pewniaczków.

Chociaż z bonusów bukmacherskich najwięcej wyciągają gracze regularni, wśród dostępnych promocji zdarzają się także bonusy na zakłady AKO, które ze względu na małe szanse na wygraną są szczególnie promowane przez bukmacherów. Warto z tego skorzystać!

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!