Wybory prezydenckie w USA. Wygra Trump czy Biden?

Redakcja

19 października 2020

USA

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada 2020 roku. Największe szanse na wygraną ma Joe Biden, jednak Donald Trump zamierza na ostatniej prostej pokonać swojego najgroźniejszego rywala. W BETFAN możecie typować, kto okaże się najlepszy w walce o fotel prezydencki.

BIDEN MA BEZPIECZNĄ PRZEWAGĘ NAD TRUMPEM

Na samym początku sądziliśmy, że dojdzie do reelekcji Trumpa. Pierwsze sondaże wskazywały właśnie na jego zwycięstwo, inne scenariusze zdawały się mało realne. Gdzieś tam w tle pojawiał się Bernie Sanders, na Twitterze chęć udziału w wyborach zadeklarował Kanye West, jednak od samego początku głównym rywalem obecnego prezydenta USA był Joe Biden.

Wielu zada sobie zapewne pytanie – czy Bidenowi nadal się chce chce? Ma 77 lat, trzeci raz w swoim życiu walczy o Biały Dom, a po raz pierwszy pojawił się w Senacie w 1973 roku, kiedy jeszcze prezydentem był Richard Nixon. Właśnie wtedy urodził się Andrzej Duda, a Kazimierz Górski zdobył wraz z reprezentacją Polski złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Szmat czasu.

Mimo wszystko Biden od kilku miesięcy wygrywa praktycznie w każdym sondażu. I to z dość wyraźną przewagą. W tym najnowszym – przeprowadzonym na zlecenie Wall Street Journal i NBC News – ma on 53% szans na zwycięstwo, natomiast Trump 42%. Pierwszy raz od 84 lat kandydat w wyborach ma aż tak dużą przewagę nad urzędującym prezydentem.

WYBORY PREZYDENCKIE W USA TYPUJ W BETFAN

W BETFAN możecie typować, kto ostatecznie wygra wybory prezydenckie w USA. Faworytem według analityków legalnego polskiego bukmachera jest Biden, który ma na to 65% szans. Trump ma natomiast 35%. Ten drugi zapowiada, że zamierza jeszcze przeprowadzić efektywną kampanię, która zapewni mu zwycięstwo na finiszu.

Jedno jest pewne: wybory prezydenckie w USA wygra – powiedzmy sobie szczerze – emeryt. Trump ma 74 lata, natomiast Biden 20 listopada skończy 78 lat. To pokazuje, że Stany Zjednoczone nie chcą świeżej krwi.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy