Pobierz aplikację betfan na telefon
Wisła Płock pierwszym klubem z koronawirusem

Wisła Płock poinformowała o tym, że jeden z jej zawodników otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z tego powodu treningi wstrzymano.

WISŁA PŁOCK PIERWSZA W LIDZE

Wisła Płock wznowiła treningi w piątek. Klub z własnej inicjatywy sfinansował badania na obecność koronawirusa i nieszczęśliwie okazało się, że jeden z zawodników jest zakażony. Nie zostało wskazane, o którego piłkarza konkretnie chodzi. Podobno jest to Karol Angielski, ale nie potwierdzono oficjalnie tej informacji.

Zapewniono, że wszyscy, którzy mieli kontakt z zawodnikiem, pozostaną wyizolowani i czeka ich tygodniowa kwarantanna. Z tego powodu odwołano również obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim. W najbliższych dniach klub ma zorganizować również ponowne badania całej grupy. To pierwszy taki przypadek w polskiej lidze.

CO Z MECZAMI WISŁY?

Wisła Płock ma rozegrać swoje pierwsze spotkanie za około dwa tygodnie w ramach 1/32 finału Pucharu Polski, a tydzień później rozpocząć nowy sezon ligowy starciem z beniaminkiem, Stalą Mielec. Przykra niespodzianka może utrudnić drużynie prawidłowe przygotowanie się do najbliższych spotkań. Z kuluarów dochodzą głosy, że klub poprosi o przełożenie ich pierwszych meczów. Inauguracja rozgrywek nie powinna być jednak zagrożona.

Sezon Ekstraklasy startuje 21 sierpnia. Nie wiadomo nadal, czy inauguracja nie zostanie przełożona na późniejszy termin. W najbliższym czasie powinniśmy poznać odpowiedź na to pytanie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!