Warta górą w pojedynku beniaminków

W niedzielne południe na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań mierzyła się z Podbeskidziem. Był to kluczowy mecz w kontekście walki o utrzymania dla Podbeskidzia. Na nieszczęście dla Górali nie udało im się wywieźć z Grodziska ani jednego punktu.

Gole Baku i Kuzdry dają 3 punkty Zielonym

Pierwsze 45 minut spotkania zdecydowanie do zapomnienia. W tym czasie na boisku nie działo się praktycznie nic. Brak strzałów celnych, sporo fauli i walki o posiadanie piłki. Druga połowa meczu zwiastowała ten sam scenariusz, jednak w 70. minucie po strzale Łukasza Trałki, który przebił się przez obrońców Podbeskidzia, Makana Baku zmienił tor lotu piłki i skierował ją do bramki gości. Po strzeleniu bramki przez Wartę spotkanie zdecydowanie się ożywiło. Podbeskidzie miało swoje szanse na doprowadzenie do wyrównania, jednak to Jakub Kuzdra dobił Górali ustalając wynik spotkania na 2:0 w 90. minucie.

Sytuacja Warty oraz Podbeskidzia w tabeli Ekstraklasy

Przed rozpoczęciem sezonu zarówno Warta, jak i Podbeskidzie były drużynami, które chętnie typowano do spadku z najwyższego szczebla rozgrywek. O ile Warcie praktycznie już nie grozi spadek (10. miejsce i dorobek 29. punktów po 22. kolejkach), to Podbeskidzie jest na dobrej drodze, żeby pożegnać się z Ekstraklasą. Górale są na ostatnim miejscu w tabeli ze stratą jednego punktu do bezpiecznego miejsca, dającego możliwość gry w Ekstraklasie w przyszłym sezonie.