Tokio 2020: Wygrana Hurkacza, Linette i Rosolska poza turniejem

Kolejny dzień tenisowych zmagań na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 i dokończenie pierwszej rundy turniejów singlowych i deblowych. Polacy radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Tokio 2020: Zmiana rywala i pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza

W ostatnim momencie z turnieju wycofał się z powodu kontuzji Marton Fucsovics. Mamy oczywiście nadzieję, że ze zdrowiem Węgra będzie wszystko w porządku, jednak była to szczęśliwa zmiana dla Huberta Hurkacza. Przeciwnikiem Polaka został notowany obecnie dopiero na 417. miejscu w rankingu ATP Luke Saville.

W pierwszym secie Hubi już w 1. gemie miał dwukrotną okazję do przełamania rywala. Luke Saville zdołał jednak obronić dwa break-pointy. Australijczykowi ta sztuka nie udała się za to w piątym i siódmym gemie i w ten sposób Hubert Hurkacz zwyciężył w pierwszej partii. Drugi set był bardziej wyrównany, jednak całe spotkanie toczyło się pod pełną kontrolą Polaka. Pewne i spokojne zwycięstwo, a cały mecz trwał tylko godzinę. Dobre przetarcie Huberta przed poważniejszymi wyzwaniami.

Kolejnym przeciwnikiem Huberta Hurkacza będzie Liam Broady (142 ATP), któy w pierwszej rundzie Frnacisco Cerundolo 7:5, 6:7 (4), 6:2

OBSTAW MECZ HURKACZ – BROADY W BETFAN

Tokio 2020: Sabalenka lepsza od Linette

Bardzo trudne wyzwanie czekało w pierwszej rundzie Magdę Linette. Jak się okazało, poznanianka nie nawiązała walki z trzecią rakietą świata i pożegnała się z Tokio. Aryna Sabalenka okazała się zbyt silna dla Polki. Magda wygrała w spotkaniu zaledwie trzy gemy i musiała uznać wyższość rywalki. Sabalenka była znakomicie dysponowana w tym meczu i na pewno będzie jedną z kandydatek do zdobycia medalu na turnieju w Tokio.

Aryna Sabalenka – Magda Linette 6:2, 6:1

Tokio 2020: Porażka pary Linette/Rosolska w deblu

Nie był to zdecydowanie dzień Magdy Linette, chociaż po części można było się spodziewać takiego scenariusza. Trudne losowanie Polki zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Linette i Rosolska nie poradziły sobie w starciu z Amerykańską parą Mattek-Sands/Pegula, które są w gronie faworytek do zdobycia olimpijskiego medalu. Podobnie jak w singlu Magda, tutaj Polska para także nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Łącznie Linette i Rosolska wygrały zaledwie 4 gemy.

Mattek-Sands/Pegula – Linette/Rosolska 6:1, 6:3