Tokio 2020: Świątek/Kubot – Wiesnina/Karacjew w ćwierćfinale miksta

Ostatnia tenisowa szansa na medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 to mikst. Iga Świątek i Łukasz Kubot zagrają dzisiaj z Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem w ćwierćfinale.

Tokio 2020: Iga Świątek/Łukasz Kubot – Fiona Ferro/P.H. Herbert 6:3, 7:6 (3)

Paula Badosa podczas meczu gry singlowej doznała udaru mózgu i musiała opuścić kort na wózku. Był to bardzo przykry widok i Hiszpance życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. W związku z tym zajściem polska para Świątek i Kubot otrzymała nowych rywali w pierwszej rundzie miksta na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Fiona Ferro i P.H. Herbert wcale nie musieli okazać się łatwiejszymi przeciwnikami. Francuz jest bowiem bardzo doświadczonym deblistą. Na szczęście Polacy wyszli z tego starcia zwycięsko i zameldowali się w drugiej rundzie.

W pierwszym secie po trzech obronionych break-pointach, polski duet wziął się w garść i dwukrotnie przełamał przeciwników, wygrywając ostatecznie w partii 6:3. W drugim secie byliśmy już bardzo blisko świętowania awansu, bowiem było 5:3 i serwis polskiej pary. Niestety, Francuzi wyrównali stan seta na 5:5. Następnie serwujący wygrali po swoim gemie serwisowym i mieliśmy tie-break. W tenisowej „dogrywce” to Polacy udowodnili swoją wyższość. Kapitalnie serwowała Iga Świątek.

Tokio 2020: Wiesnina i Karacjew na drodze do strefy medalowej

Piekielnie ciężkie zadanie czeka polską parę w ćwierćfinale miksta. Wiesnina i Karacjew pokonali w 1/8 finału bardzo doświadczoną francuską parę Mladenović/Mahut. Widać było u Rosjan zgranie i jakość tenisową zarówno po stronie Jeleny, jak i Asłana, który niewątpliwie jest objawieniem tego sezonu. Żeby wygrać i awansować do strefy medalowej potrzebny jest na pewno lepszy serwis Łukasza Kubota niż w meczu pierwszej rundy. Polak musi brać przykład z Igi Świątek, która nie została ani razu przełamana. Ćwierćfinałowy mecz jest zaplanowany jako czwarte spotkanie na korcie numer 1. Planowana godzina rozpoczęcia to 12:30, jednak najprawdopodobniej wystąpią minimalne opóźnienia.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK/KUBOT – WIESNINA/KARACJEW W BETFAN

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!