Pobierz aplikację betfan na telefon
Tokio 2020: Piłkarskie półfinały: typy i zapowiedź

We wtorek 3 sierpnia odbędą się półfinały w piłce nożnej mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Meksyk zagra z Brazylią oraz Japonia z Hiszpanią.

Tokio 2020: Meksyk – Brazylia (03.08, 10:00)

Pierwszy z półfinałów na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 to starcie pomiędzy Meksykiem i Brazylią. Przypomnijmy, że na tym turnieju w składzie reprezentacji muszą znajdować się zawodnicy do lat 23 + 3 piłkarzy, których ta zasada nie obowiązuje. Meksyk jak dotąd zaliczył tylko jedną porażkę z Japonią 1:2. Po za tym spotkaniem, wszystkie mecze przez reprezentację Meksyku zostały wygrane dość pewnie, co wskazuje na to, iż jest to zgrana i solidna drużyna, mogąca przeciwstawić się tak naprawdę każdemu.

Wyniki Meksyku w Tokio:

Meksyk – Francja 4:1
Meksyk – Japonia 1:2
Meksyk – RPA 3:0
Meksyk – Korea Południowa 6:3

Brazylia na pewno imponuje składem. Takie gwiazdy jak Richarlison, czy też Dani Alves mogą właściwie w pojedynkę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Canarinhos jak dotąd nie ponieśli żadnej porażki w Tokio i są jednym z faworytów do końcowego triumfu.

Wyniki Brazylii w Tokio:

Brazylia – Niemcy 4:2
Brazylia – Wybrzeże Kości Słoniowej 0:0
Brazylia – Arabia Saudyjska 3:1
Brazylia – Egipt 1:0

Jeśli chodzi o typ na ten mecz to proponuję remis i rozstrzygnięcie w doliczonym czasie gry lub też rzutach karnych. Potencjał zespołów i ich forma są na bardzo zbliżonym poziomie.

Proponowany typ: Remis – kurs 3.40 z oferty BETFAN 

Tokio 2020: Japonia – Hiszpania (03.08, 13:00)

Gospodarze tego turnieju znakomicie poradzili sobie podczas fazy grupowej. Trzy pewne zwycięstwa i awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca z kompletem punktów. W ćwierćfinale już jednak nie poszło tak łatwo, jak wszyscy się spodziewaliśmy. Japończycy odnieśli wymęczone zwycięstwo dopiero po dogrywce ze skazywaną na porażkę reprezentacją olimpijską Nowej Zelandii.

Wyniki Japonii w Tokio:

Japonia – RPA 1:0
Japonia – Meksyk 2:1
Japonia – Francja 4:0
Japonia – Nowa Zelandia 1:0 (po dogrywce)

Hiszpanie to jeden z głównych faworytów do wygrania igrzysk olimpijskich. Do Tokio przyjechał niesamowicie mocny skład wraz z gwiazdami, które jeszcze przed miesiącem grały na Euro 2020. Pedri, Dani Olmo, Pau Torres, czy tez Mikel Oyarzabal. Trzeba przyznać, że są to nazwiska, które zrobią wrażenie na każdym. Hiszpania jednak nie spisuje się  aż tak dobrze, jakby można było się tego spodziewać. Być może jest to jednak tylko ekonomiczny rozkład sił przed najważniejszymi spotkaniami w turnieju.

Wyniki Hiszpanii w Tokio: 

Hiszpania – Egipt 0:0
Hiszpania – Australia 1:0
Hiszpania – Argentyna 1:1
Hiszpania – Wybrzeże Kości Słoniowej 5:2 (po dogrywce)

Według mnie zdecydowanym faworytem w tym starciu są Hiszpanie, którzy mają o wiele większy potencjał piłkarski. Jeżeli zawodnicy zagrają na swoim optymalnym poziomie to nie powinniśmy mieć w tym meczu żadnej sensacji i Hiszpania awansuje do wielkiego finału.

Proponowany typ: Wygrana Hiszpanii – kurs 2.21 z oferty BETFAN 

Finał turnieju piłki nożnej mężczyzn odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 13:00 na Stadion Nissan w Jokohamie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!