Pobierz aplikację betfan na telefon
Świątek z trzecim tytułem z rzędu. Polka wygrywa w Miami

Iga Świątek wygrała swój trzeci turniej WTA 1000 z rzędu. Wspaniałe osiągnięcie. Polka od jutra będzie liderką rankingu WTA. Jest to niewątpliwie historyczny moment dla polskiego tenisa.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

WTA Miami: Iga Świątek pewnie pokonała Naomi Osakę w finale

Ależ to był turniej dla Igi Świątek. Polka była pod praktycznie każdym względem lepsza od swoich rywalek w kolejnych etapach turnieju. W finale raszynianka mierzyła się z byłą liderką rankingu Naomi Osaką. Pierwszy gem tego spotkania był bardzo zacięty. Raszynianka miała w nim pierwszy break-point, jednak Osaka dzielnie się broniła głównie dzięki potężnemu i dokładnemu serwisowi.

Kluczowy dla rywalizacji w pierwszym secie okazał się piąty gem, w którym Polak przełamała rywalkę. Tę przewagę później była w stanie utrzymać już do końca pierwszej partii, którą ostatecznie wygrała 6:4.

Drugi set to już totalna dominacja Igi Świątek. Polka nie oddała rywalce nawet jednego gema. Niesamowita dyspozycja raszynianki. Ogormne gratulacje i duma!

WTA Miami: Iga Świątek już jutro liderką rankingu

4 kwietnia 2022 roku. Z pewnością warto zapamiętać tę datę. To właśnie od jutra Iga Świątek zostanie oficjalną liderką rankingu WTA. Jest to niewątpliwie historyczne wydarzenie dla polskiego tenisa. Wcześniej najwyższą lokatę zajmowała Agnieszka Radwańska, która w szczycie swojej kariery była na drugim miejscu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!