Ronaldo pobija rekord Pelego. Juventus triumfuje

Cristiano Ronaldo bije kolejne rekordy. W meczu z Udinese Juventus wygrał 4:1, a dublet Portugalczyka pozwolił mu wyprzedzić Pelego w klasyfikacji wszystkich zdobytych bramek w karierze. Były zawodnik Realu Madryt ma ich na koncie już 757.

KOLEJNE TRAFIENIA RONALDO, PRZEŁAMANIE DYBALI

Po fatalnym blamażu z Fiorentiną, podopieczni Andrei Pirlo wyszli podwójnie zmotywowani na starcie z Udinese. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku – w 31. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a gola zdobył Cristiano Ronaldo. W drugiej połowie wynik podwyższył Federico Chiesa, a później drugie trafienie odnotował Portugalczyk, dzięki czemu przegonił w klasyfikacji wszech czasów Pelego pod względem wszystkich trafień w karierze. W doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla ekipy z Turynu zdobył Paulo Dybala, co z pewnością cieszy gospodarzy – być może w końcu uda mu się wrócić do optymalnej dyspozycji.

SZCZĘSNY ZNÓW BEZ CZYSTEGO KONTA

Wojciech Szczęsny był już bardzo blisko zachowania pierwszego czystego konta od września, jednak i tym razem skapitulował w końcówce spotkania. Wcześniej ratowała go też dwukrotnie poprzeczka. Defensywa „Starej Damy” nie spisuje się najlepiej, przez co mistrzowie Włoch stracili już sporo bramek. Między innymi właśnie dlatego ich pozycja w Serie A wygląda obecnie zdecydowanie poniżej oczekiwań. W środę prawdopodobnie najważniejszy w całym sezonie mecz ekipy z Turynu – zmierzą się oni z aktualnym liderem włoskiej ligi, Milanem. Chcąc obronić scudetto, mistrzowie nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów na San Siro.