Pobierz aplikację betfan na telefon
Robert Gumny w końcu doczekał się transferu

Robert Gumny od dawna czekał na transfer do zachodniej ligi. Choć o jego odejściu mówiło się już od dawna, teraz nareszcie dochodzi on do skutku. Reprezentant U-21 zagra w Augsburgu, gdzie będzie występować z Rafałem Gikiewiczem.

DUŻY KROK POLAKA

W Bundeslidze moglibyśmy zobaczyć go dużo wcześniej, jednak transfer do Borussii Moenchengladbach zatrzymały testy medyczne, których zawodnik Lecha nie przeszedł. Teraz Robert Gumny podpisał kontrakt z Augsburgiem aż na 5 lat. Nareszcie zakończyły się jego problemy z urazami, które zahamowały jego wyjazd za granicę. Być może w końcu młody zawodnik będzie miał szansę na pokazanie pełni swoich umiejętności, a jego kariera nabierze tempa.

ROBERT GUMNY KONTUZJOGENNY, ALE DOŚWIADCZONY

Robert Gumny rozpoczął przygodę z seniorską piłką stosunkowo wcześnie, a niemal całą swoją dotychczasową karierę spędził w Lechu Poznań. W barwach Kolejorza rozegrał on 97 meczów, co jest naprawdę dobrą liczbą, zważywszy na to, ile czasu musiał spędzić poza składem ze względu na problemy z kontuzjami. Z poznańską drużyną wywalczył Superpuchar Polski, a także trzykrotnie podium ligowe.

Teraz pomoże niemieckiemu zespołowi najprawdopodobniej w walce o utrzymanie. Klub jednak regularnie występuje w Bundeslidze i powinien poradzić sobie z tym zadaniem. Będzie to idealna okazja do wypromowania się zawodnika i po czasie szansa na transfer do lepszego klubu. Trzymamy kciuki!

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!