RG 2021: Krecz Barty! Linette w 3. rundzie

Magda Linette awansowała do 3. rundy French Open. Liderka rankingu WTA Ashleigh Barty skreczowała w wyniku kontuzji.

Pierwszy set wygrany przez Linette i krecz Barty

Magda Linette po rozpoczęciu współpracy z Dawidem Celtem imponuje formą. W starciu z Australijką nie była jednak faworytką, raczej Polka miała być skazana na porażkę. Ashleigh Barty triumfowała w paryskiej imprezie przed dwoma laty, a w tym roku radziła sobie bardzo dobrze na kortach ziemnych, pokonując między innymi Igę Świątek podczas turnieju WTA w Madrycie. Problemem Australijki w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa były jednak problemy z biodrem. Do meczu z Magdą przystąpiła również z bandażem na udzie. Polka od początku spotkania prezentowała swój najlepszy, ofensywny tenis. Widać było, że Barty ewidentnie nie jest w stanie grać na swoim najwyższym poziomie. 1. partia padła łupem Linette bardzo szybko i pewnie. Polak wygrała 6:1. W czasie przerwy między setami zawodniczka z antypodów poprosiła o przerwę medyczną. Zabieg pomógł, ale jak się okazało tylko na chwilę. Przy stanie 2:2 w 2. secie Barty schowała rakietę i podziękowała Magdzie za grę. Tym samym Polka znalazła się już w 3. rundzie turnieju.

Magda Linette – Ashleigh Barty 6:1, 2:2 i krecz Barty

Magda Linette – Ons Jabeur (05.06)

O pierwszy w swojej karierze występ w 1/8 finału w Wielkim Szlemie Polka zagra z Ons Jabeur. Tunezyjka gładko wygrała swoje mecze w tegorocznej edycji French Open i to ona będzie faworytką starcia z Magdą. Liczymy jednak na to, że Linette po raz kolejny zaprezentuje się z bardzo dobrej strony. Po awansie Polki do 2. rundy pisałem, że przy naprawdę dobrej grze będzie w stanie powalczyć z Barty i ugrać seta, a może i nawet cały mecz. Myślę, że tym razem może być podobnie. Jabeur z pewnością nie jest poza zasięgiem Magdy.

RG 2021: GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJE W TV I ONLINE

Cały turniej French Open 2021 będzie transmitowany na kanałach Eurosportu. Spotkania będzie można również oglądać online w Eurosport Playerze. Dodatkowo pokazywane będą wszystkie mecze Polaków, niezależnie od tego na jakim korcie będą rozgrywać swoje spotkania. Mecz Magdy Linette odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę, ponieważ Polka znajduje się w górnej części drabinki turniejowej. W piątek wieczorem poznamy dokładny terminarz sobotnich gier.

Roland Garros 2021 to drugi w sezonie turniej wielkoszlemowy. Odbywa się na paryskich kortach ziemnych w dniach 30 maja – 13 czerwca, a pula nagród w tym roku wynosi przeszło 34 mln euro.