Inter wygrał Puchar Włoch

Inter po emocjonującym meczu pokonał 4:2 Juventus w finale Pucharu Włoch. Nerazzurri potrzebowali dogrywki, aby dobić Starą Damę. Zapraszam na podsumowanie Coppa Italia.

Puchar Włoch: znakomite otwarcie Interu

Finał Pucharu Włoch rozpoczął się znakomicie dla Interu. Już w siódmej minucie Nerazzurri wyszli na prowadzenie. Podanie od Brozovicia otrzymał Barella. Włoch zdecydował się na uderzenie tuż sprzed pola karnego i była to bardzo dobra decyzja. Stojący za słupkami Perin nawet nie drgnął, a kibice Interu zgromadzeni na Stadio Olimpico cieszyli się z pierwszego gola. W 24. minucie bardzo dobrą okazję miał Dusan Vlahovic. Serb otrzymał doskonałe podanie od Dybali i znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Zdecydował się oddać mocny strzał w kierunku dalszego słupka, ale znakomitą interwencją popisał się Samir Handanovic. Była to jedyna tak dobra okazja Juventusu w pierwszej połowie, dlatego do przerwy mieliśmy wynik 1:0 dla Interu.

Puchar Włoch: dwa szybkie ciosy Juve

Juventus bardzo dobrze wszedł w drugą połowę. Już w 50. minucie strzelił bramkę wyrównującą. Ogromny błąd popełnił wówczas Handanovic. Strzał sprzed pola karnego oddał Alex Sandro, a doświadczony golkiper rzucił się nogami na piłkę, ale futbolówka tylko się od niego odbiła i zatrzepotała w siatce. Dosłownie chwilę później bardzo dobrym otwierającym podaniem popisał się Dybala. Vlahovic znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Zamarkowaniem strzału położył D’Ambrosio, następnie uderzył, ale twarzą obronił Handanovic, piłka wróciła do Serba, który już tym razem bez problemu dał Starej Damie prowadzenie.

Puchar Włoch: Inter bił głową w mur

Taki przebieg początku drugiej połowy sprawił, że Inter musiał rzucić się do ataku. W 54. minucie do wyrównania próbował doprowadzić Darmian, ale strzał Włocha z woleja obronił Perin. Przez długi czas mistrzowie Włoch nie potrafili pokonać defensywy Juventusu. Przełom nastąpił w 80. minucie. Na boisku pojawił się wtedy między innymi Dumfries. Holender wrzucił piłkę w kierunku dalszego słupka na Perisicia. Chorwat zgrał do Lautaro Martineza, który został nieprzepisowo zatrzymany przez Bonucciego. Arbiter po analizie VAR podyktował jedenastkę, którą idealnie wykonał Calhanoglu. O losie Pucharu Włoch musiała więc rozstrzygnąć dogrywka.

Puchar Włoch: Perisic bohaterem dogrywki

Dogrywka przebiegła po myśli Interu, a jej bohaterem był Ivan Perisic. Chorwat wykorzystał rzut karny podyktowany w 99. minucie, a wynik rywalizacji ustalił perfekcyjnym uderzeniem w 102. minucie. Juventus jeszcze zagrozić Interowi, ale nic nie wychodziło z akcji Starej Damy. Inter wygrał więc finał Puchar Włoch 4:2. Dla Nerazzurrich był to ósmy w historii wygrany finał o Coppa Italia.