Powołania Probierza i kontuzja Kane’a – piłkarskie podsumowanie #4

Michał Probierz przedstawił powołania na marcowe zgrupowanie. Gol w 100. minucie dał im awans do finału Pucharu Anglii. Real Madryt pewnie zmierza po wygranie ligi. Piłkarze Atletico Madryt doznał kontuzji celebrując awans. Harry Kane goni Lewandowskiego, ale zderzył się ze słupkiem i doznał kontuzji. Sprawdź piłkarskie podsumowanie ostatnich dni.

Powołania Probierza i kontuzja Kane'a - piłkarskie podsumowanie #4

Piłkarze powołani na marcowe zgrupowanie

Michał Probierz – trener Reprezentacji Polski ogłosił listę powołanych piłkarzy na marcowe zgrupowanie. Do kadry powrócił Jakub Moder po około 2 letniej przerwie. Mamy również debiutanta z Jagiellonii Białystok – Dominika Marczuka. W napadzie nie ma za to Arkadiusza Milika, który nabawił się kontuzji uda. Polak już rozpoczął rehabilitację, a jak powiedział trener Juventusu do gry powróci najwcześniej pod koniec kwietnia. Niespodziewane jest także powołanie innego piłkarza Jagiellonii – Tarasa Romanczuka.

Hit Pucharu Anglii dla Manchesteru City

Za takie wydarzenia jaki miały miejsce wczoraj w meczu Pucharu Anglii kochamy piłkę nożną! Wygrywając 3:2 z Wolverhampton, Coventry zapewniło sobie miejsce w półfinale Pucharu Anglii. Wszystkie pięć bramek padło w drugiej połowie, z czego czwarta w 83. minucie. Co więcej Coventry City zdobyło zwycięskiego gola w 100. minucie, chwilę przed tym jak arbiter zakończył mecz. Manchester City wygrał z Newcastle United 2:0 po dwóch golach Bernardo Silvy.

W Premier League kompromitujący występ zaliczyli piłkarze Tottenhamu, przegrywając 0:3 z Fulham. W innych spotkaniach Burnley poradziło sobie z Brentford 2:1, a Luton Town zremisował 1:1 z Nottingham Forest.

Real w drodze po mistrzostwo

Sześć goli padło w meczu Realu Madryt z Osassuną, a Królewscy pewnie wygrali 4:2!  Dwie bramki zdobył Vinicius, który w trakcie meczu ponownie protestował i krzyczał na sędziego. Zobaczył za to żółty kartonik i nie zagra w kolejnym spotkaniu. A co do żółtych kartek, to jeśli w kolejnym meczu Champions League Vinicius, Bellingham, Camavinga i Tchouameni ją zobaczą, opuszczą rewanżową rywalizację z Manchesterem City! Pewna wygrana Realu Madryt to już dobra wiadomość dla kibiców tej ekipy, ale okazała się lepsza, ponieważ jeden z największych ligowych rywali – Girona straciła punkty. Stało się to w meczu z Getafe, który to niespodziewanie przegrali 0:1. Taki wynik sprawił, że w tym momencie maja nad Gironą aż 10 punktów przewagi.

Kontuzja Kane’a nie wpłynie na rekord?

Harry Kane nie odpuszcza i z każdym spotkaniem zbliża się do ligowego rekordu Roberta Lewandowskiego. Polak w sezonie 2020/2021 miał na koniec zmagań w Bundeslidze 41 bramek, w tym momencie kapitan reprezentacji Anglii zgromadził ich 31. Dzieli go już tylko 10 goli do rekordu Polaka. Ostatnie trafienie odnotował w ligowym meczu z Darmstadt, który Gwiazda Południa wygrała 5:2! Jednak w 80. minucie Kane opuścił murawę, po tym jak zderzył się ze słupkiem i rozerwał siatkę. Po meczu odpowiedział, że było to bolesne, a Tuchel zdradził, że doszło do skręcenia kostki. Piłkarze Bayernu kolejny mecz ligowy rozegrają dopiero 30 marca z Borussią Dortmund, więc nawet ewentualne przerwa związana z urazem przypada, na czas zgrupowania reprezentacji narodowych.

Santos z kolejną porażką, a Buksa z golem

W Turcji Besiktas prowadzony przez naszego byłego selekcjonera Fernando Santosa przegrał. 2:1 wygrali piłkarze Antalyasporu, bramka w 38. minucie należała do Adama Buksy, który pokonał bramkarza rywali z karnego. Było to jego 12. trafienie w tym sezonie ligowym. Jedynego gola dla Gospodarzy zdobył Ernset Muci, były zawodnik Legii Warszawa.

Saurez wybawcą Interu Miami

Za oceanem DC United przegrał z Interem Miami przed własną publicznością. Mecz zakończył się wynikiem 3 :1, a dwa trafienia należały do Luisa Suareza. Wynik meczu otworzyli jednak piłkarze z Waszyngtonu, a asystę zanotował Mateusza Klich.

Hit ligi w cieniu skandalu

Do skandalicznych wydarzeń doszło w meczu Al Ahli z Al Nassr. Spotkanie wygrali goście, po trafieniu Cristiano Ronaldo, który pokonał bramkarza z karnego. Portugalczyk trafił po raz drugi, ale gola nie uznano z powodu minimalnego spalonego. W momencie celebracji, gdy zawodnicy nie wiedzieli jeszcze, że gol nie zastanie uznany, jeden z kibiców rzucił w kierunku piłkarzy Al Nassr kubek z cieczą, która trafiła w głowę Otavio.

Ile zarobił Gianni Infantino w 2023 roku?

18,5 mln € – tyle w 2023 roku wynagrodzenia za swoja pracę odebrał Prezes FIFA Gianni Infantino! Jak się okazuje, to rekordowe zarobki, nawet w roku 2022 gdy to odbywał się mundial w Katarze prezydent FIFA otrzymywał niższe wynagrodzenie. Jeśli zastanawialiśmy się dlaczego FIFA i UEFA tak aktywnie walczą z Superligą, to powody są jasne, chodzi o nawet 11 miliardów dolarów jakie od 2023 do 2026 roku mają zarobić władze FIFA! Czy ich plan się spełni tego jeszcze nie wiemy, ale zapewne tak, a to z tego powodu, że w predykcjach w ogóle nie uwzględniono KMŚ, które odbędą się za rok i po raz pierwszy udział w nich wezmą aż 32 kluby.

Wydłuża się rehabilitacja Neymara

Koniec marzeń Neymara o występie na Copa America potwierdzili lekarze Reprezentacji Brazylii. Okazuje się, że planowany powrót to połowa wakacji, a Copa America odbywa się miesiąc wcześniej. „Neymar wykazał duże postępy i oczekuje się, że wróci na boisko po dziewięciu lub dziesięciu miesiącach rekonwalescencji. Nie jesteśmy nawet w połowie procesu i dopiero gdy zbliżymy się do okresu dziewięciu lub dziesięciu miesięcy, będzie można określić, kiedy może wrócić” – powiedzieli lekarze Neymara.