PlusLiga: Podsumowanie 4. kolejki, wyniki, tabela

PlusLiga rozpoczęła 4. kolejkę w piątek meczem LUK-u Lublin z GKS-em Katowice. Obecną serię gier w poniedziałek zamknęło starcie Cuprum Lubin ze Ślepskiem Suwałki. Sobota i niedziela stały pod znakiem hitowych meczów. ZAKSA podejmowała Projekt, a Jastrzębski mierzył się ze Skrą.

PlusLiga: LUK Lublin – GKS Katowice

Piątkowe starcie zakończyło się dość niespodziewanie. Beniaminek z Lublina odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na poziomie PlusLigi. Gospodarze dobrze weszli w mecz, od samego początku prowadzili grę i nie dali gościom nawet na moment wyjść na prowadzenie. Drugi set przebiegał nieco inaczej, ale zakończył się tak samo, jak pierwszy. Goście w połowie seta prowadzili 17:14 i wydawało się, że doprowadzą do remisu. Szybko jednak gracze z Lublina doprowadzili do wyrównania w tej partii, a w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 26:24. Trzecia partia to podobnie jak pierwsza kontrola ze strony gospodarzy. GKS wyszedł w pewnym momencie na prowadzenie 15:13, ale nie potrafili tego utrzymać, przegrali 22:25.

MVP spotkania został Bartosz Filipiak, który zdobył także najwięcej punktów w meczu (14).

LUK Lublin – GKS Katowice 3:0 (25:19, 26:24. 25:22)

PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa

Był to najciekawiej zapowiadający się mecz 4. kolejki. Wicemistrz mierzył się z brązowym medalistą. Spotkanie trwało pięć setów, ale nie porywało poziomem. Przez większość pierwszej partii wydawało się, że to gospodarze go wygrają, nie wykorzystali jednak piłki setowej przy stanie 24:23 i ostatecznie dzięki dobrej grze w końcówce Igora Grobelneg, to Projekt zwyciężył 25:27. Druga odsłona to pewna gra gospodarzy i zwycięstwo 25:18. Projekt nie był w stanie nawiązać walki. Kolejny set to natomiast nokaut gości. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu grała jak z nut i rozniosła ZAKSĘ aż 25:14.

Czwarta partia to praktycznie kopia drugiej. Pełna kontrola ze strony wicemistrzów Polski i wygrana do 18. Podobnie wyglądał tie-break, gracze ZAKSY byli pewni siebie i kontrolowali grę, zakończyli piątego seta wynikiem 15:9, a cały mecz 3:2. Podopieczni trenera Cretu są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Statuetka MVP trafiła w ręce najlepiej punktującego w tym meczu Łukasza Kaczmarka (25).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:2 (25:27, 25:18,  14:25, 25:18, 15:9).

PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk

Goście ponownie rozczarowali swoich kibiców w tym sezonie, zaliczając trzecią porażkę. Tym razem ulegli Czarnym Radom, którzy do tego meczu podchodzili bez nawet wygranego seta. Wydawało się, że wygrana z Cuprum Lubin 3:1 w poprzedniej kolejce to powrót na zwycięską ścieżkę, ale okazało się to złudne. Pierwsze dwie partie kończyły się jednostronnymi wynikami. Najpierw gospodarze wygrali do 19, później goście do 20. Kolejne dwie rozstrzygały się jednak na przewagi. Sensacyjnie obie padły łupem Czarnych. Najpierw długo się męczyli, żeby zamknąć trzeciego seta, ale udało się to za siódmym podejściem. Później poszło już lżej Wykorzystali drugą piłkę meczową i zakończyli seta wynikiem 26:24.

MVP meczu został przyjmujący Paweł Rusin. Najwięcej punktów zdobyli Rafał Faryna oraz Bartłomiej Lipiński.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24)

PlusLiga: Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów

Stal Nysa pozostaje jedyną drużyną bez zwycięstwa po 4. kolejkach. We własnej hali nie dali rady, zdobyć choćby punktu przeciwko Resovii, ale urwali jednego seta. Asseco dobrze weszło w spotkanie i pewnie wygrali pierwszą partię 25:21. Druga odsłona to nieoczekiwany zwrot akcji. Stal zaczęła grać lepiej, wymuszała błędy Rzeszowian i ostatecznie pokonała ich 25:17. Wszystko wróciło jednak do normy w kolejnych setach. Goście wygrali kolejno do 21 i 18, zapisując tym samym kolejne trzy punkt na swoim koncie.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Klemen Cebulj. Słoweniec zdobył też najwięcej punktów (21).

Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:17, 21:25, 18:25)

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów

Skra Bełchatów nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z aktualnymi mistrzami Polski. Gospodarze spokojnie kontrolowali grę i wygrali 3:1. Żaden z setów nie był wyrównany, a sam mecz nieco zawiódł, ponieważ każdy fan siatkówki spodziewał się po takim spotkaniu czegoś więcej. Jastrzębski nie dawał Skrze, żadnych argumentów i punktował rywala raz za razem. Pierwsze dwie partie wygrali do 18 i 20. Trzeci odsłona to dobra gra gości, trochę rozluźnienia mistrzów, efekt był taki, że goście wygrali do 17. Czwarty set to ponowna dominacja JSW i wygrana do 18.

MVP spotkania został rozgrywający Benjamin Tonutti. Najwięcej punktów (17) zdobył Dick Kooy.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18)

PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie

Chyba nikt nie spodziewał się tak łatwego zwycięstwa Indykpolu w Iławie. Olsztynianie zaprezentowali wysoki poziom i pokazali, że mogą w tym sezonie sporo namieszać. Przed meczem faworytem byli goście, którzy na osiem dotychczasowych pojedynków z Akademikami, wygrali aż siedem, dodatkowo w tym sezonie byli niepokonani. Wydaje się jednak, że drużyna Indykpolu powoli się zgrywa i wkracza na wyższy poziom. Przed sezonem nastąpiła tam sporo rewolucja. Mecz przebiegał całkowicie pod dyktando gospodarzy. Wygrali gładko 3:0 do 18, 20, 23.

MVP i najlepiej punktującym (18) został Karol Butryn. Tyle samo punktów zdobył DeFalco.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

PlusLiga: Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki

Cuprum w końcu dopiął swego i wygrał pierwsze spotkanie w tym sezonie. Do tej pory prezentowali się całkiem dobrze, ale zawsze czegoś brakowało, żeby schodzić z parkietu jako zwycięzcy. Tym razem bez żadnego problemu poradzili sobie ze Ślepskiem Suwałki, który w tym meczu był bardzo słabo dysponowany. Gospodarze wygrali pewnie 3:0, nie dając gościom nawet żadnych nadziei na ugranie choćby seta. Cuprum wygrał do 18, 22 i 22. Było to ważne przełamanie.

MVP wybrany został rozgrywający Masahiro Sekita. Najwięcej punktów zdobył Marcin Waliński (17).

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)