Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

NBA: Play-in. O co chodzi w nowej fazie w lidze?

dodano: 16 Maja 2021, autor: Tomasz Dmytruszyński
Obstaw NBA

W nocy z wtorku na środę rozpoczęła się faza Play-in NBA. Jedne zespoły awansowały do fazy Play-off, inne były zbyt słabe, aby w niej zagrać w tym roku, a pozostałe będą musiały sobie radzić w nowej formule Play-in. Oto dlaczego wprowadzono nową formułę.

NBA: Play-in. Nowo- stara formuła. Dlaczego?

Faza Play- in, była rozgrywana po raz pierwszy w zeszłym roku, gdy świat opanowała pandemia koronawirusa. Taka faza miała, wtedy bardzo dobre zastosowanie, ponieważ trzeba było dokończyć sezon, w którym grała w bańce tylko część zespołów. Jedni mieli lepszy terminarz, inni gorszy. Różne kluby kończyły sezon z inną ilością rozegranych meczów. Dlatego w zeszłym sezonie takie “baraże” miały sens. Faza Play-in to nic innego jak właśnie takie baraże do PO.

NBA: Play-in. Oburzenie zawodników

W tym roku skrócono sezon do 72 meczów oraz zachowano fazę Play-in w lekko zmienionej formule. Spotkało się to z oburzeniem wiele zawodników. W końcu został rozegrany skrócony, ale pełny sezon, który skończył się tak jak zakładano na samym początku. Wszystkie zespoły skończą go z taką samą ilością punktów. Dlaczego więc, jeżeli jedna drużyna zajęła siódme miejsce, które zawsze dawało awans do Play-off musi dodatkowo rozgrywać baraże z drużyną z dziesiątego? Swoje niezadowolenie wyrazili miedzy innymi LeBron James, Luka Doncić oraz Draymond Green. Jedne z największych gwiazd w NBA. Właśnie z powodu kontuzji największych gwiazd, w tym Jamesa, LA Lakers spadli nie tak dawno na siódme miejsce. The King nazwał wtedy fazę Play- In “g*wnianą”.

NBA: Play-in. O co chodzi? miejsca, drabinka.

Sam awans do Play-off z Play-in wydaje się lekko skomplikowany w teorii. Drużyna z siódmego miejsca gra z drużyną z ósmego miejsca o bezpośredni awans do Play-off, gdzie zwycięzca jednego meczu zostanie rozstawiony w Play-off z drużyną, która sezon zakończyła na drugim miejscu w tabeli. Natomiast drużyny z miejsc 9 i 10 grają ze sobą o możliwość zagrania z przegranym meczu 7/8 o Play-off. Czyli zwycięzca meczu miejsc 9 i 10 gra mecz z przegranym meczu miejsc 7 i 8. Wygrany takiego spotkania awansuje do Play-off i gra z drużyną, która sezon zasadniczy zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli.

Konferencja zachodnia:
7. Los Angeles Lakers
8. Golden State Warriors
9. Memphis Grizzlies
10. San Antonio Spurs

Konferencja wschodnia:
7. Boston Celtics
8. Washington Wizards
9. Indiana Pacers
10. Charlotte Hornets

Tomasz Dmytruszyński Tomasz Dmytruszyński

Kibic West Hamu i pewnego klubu z Ekstraklasy. Poza piłką nożną, fan organizacji trzyliterowych: NBA, NFL, UFC, KSW.

INNE NEWSY
Węgry/Typowanie/Typy EURO 2020/

Euro 2020: Niemcy pewnie ograją Węgrów?

Już w środę o godzinie 21:00 trzecia kolejka w grupie F na Euro 2020 Niemcy zagrają z Węgrami w meczu o awans do dalszej fazy turnieju Euro 2020: Zwycięstwo może dać Niemcom pierwsze...
czytaj wiecej
Udinese/Venezia/

Transfery 2021. Serie A: przyszli, odeszli

Letnie okno transferowe w Serie A otwiera się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia Które z klubów dokonają wartościowych wzmocnień, a jakie znacząco się osłabią Do ligi włoskiej znowu trafi...
czytaj wiecej