Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ 2026 – kiedy, gdzie, najważniejsze informacje

Mistrzostwa Świata Katar 2022 zbliżają się ku końcowi. Przed nami już tylko cztery mecze – półfinały, spotkanie o trzecie miejsce i finał. Na kolejny mundial będziemy musieli czekać niecałe cztery lata. Odbędzie się on w trzech państwach – Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. MŚ 2026 będą miały także nowy format. Zapoznaj się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat mundialu w 2026 roku.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

MŚ 2026 – kiedy i gdzie się odbędą?

Mistrzostwa Świata w 2026 roku odbędą się w trzech krajach. Za organizację mundialu odpowiedzialne będą Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone. Amerykańskie kraje podczas wyborów konkurowały z Marokiem. Spotkania odbywać się będą na 16 stadionach w 16 miastach. Aż jedenaście z nich mieści się w USA, trzy w Meksyku i dwa w Kanadzie. Odbędą się one na przełomie czerwca i lipca.

MŚ 2026 – nowy format mistrzostw

Obecnie 32 drużyny biorą udział w Mistrzostwach Świata. Format ten zostanie jednak zmieniony. Podczas mundialu 2026 rywalizować ma 48 reprezentacji, choć według niektórych gazet, format może nie zostać zmieniony. Pierwotne założenia miały zakładać, że drużyny zostaną podzielone na 16 grup po trzy zespoły. Awansowałyby w trzy przypadku tylko te reprezentacje, które uplasują się na pierwszej lokacie. Inne dzienniki informują jednak, że drużyny mogą zostać podzielone na 12 grup po cztery reprezentacje, aby ograniczyć mecze o przysłowiową pietruszkę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!