Pobierz aplikację betfan na telefon
Kiedy NBA Play-in 2024?

Sezon zasadniczy zbliża się wielkimi krokami do końca. Przed fazą Play-off rozegrane zostaną spotkania Play-in. W poniższym tekście dowiesz się kiedy odbędą się spotkania tej fazy i o co w niej tak naprawdę chodzi.

Kiedy NBA Play-in 2024?

Już niedługo, bo 14 kwietnia sezon zasadniczy NBA 2023/2024 dobiegnie końca. Sześć najlepszych drużyn z każdej konferencji awansuje bezpośrednio do fazy Play-off. Zespoły z miejsc 7-10 w swoich konferencjach wezmą udział w tzw. turnieju Play-in. Format ten został wprowadzony z powodzeniem od 2020 roku. Tegoroczny turniej Play-In odbędzie się między 16, a 19 kwietnia.

  • 16 kwietnia odbędą się mecze pomiędzy siódmą i ósmą drużyną.
  • 17 kwietnia odbędą się mecze pomiędzy dziewiątą i dziesiątą drużyną
  • 18 kwietnia odbędą się mecze pomiędzy przegranym meczu miejsc 7-8, a wygranym meczu miejsc 9-10

NBA Play-In, co to jest?

Turniej Play-In został wprowadzony z powodu skróconego sezonie 2019/2020 z powodu koronawirusa i okazał się sporym powodzeniem, urozmaicającym rozgrywki, dlatego zdecydowano się go wprowadzić na stałe. Play-In to forma baraży o Play-off, a najlepiej je zrozumieć, patrząc na poniższą grafikę.

play-in-nba

Drużyna z siódmego miejsca gra z drużyną z ósmego miejsca o bezpośredni awans do Play-off, gdzie zwycięzca jednego meczu zostanie rozstawiony w Play-off z drużyną, która sezon zakończyła na drugim miejscu w tabeli. Natomiast drużyny z miejsc 9 i 10 grają ze sobą o możliwość zagrania z przegranym meczu 7/8 o Play-off. Czyli zwycięzca meczu miejsc 9 i 10 gra mecz z przegranym meczu miejsc 7 i 8. Wygrany takiego spotkania awansuje do Play-off i gra z drużyną, która sezon zasadniczy zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!