Pobierz aplikację betfan na telefon
Mistrzostwa Świata U-17 i U-20 przełożone. Pandemia nadal utrudnia rozgrywki

Mistrzostwa Świata do lat 17 i 20 nie odbędą się w 2021 roku. Międzynarodowa Federacja Piłkarska przełożyła je o 2 lata ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią koronawirusa.

COVID DAJE O SOBIE ZNAĆ

Oficjalny komunikat FIFA został opublikowany 24 grudnia. Poinformowano, że ku nieszczęściu organizatorów mistrzostw sytuacja związana z koronawirusem nie poprawiła się wystarczająco, by móc bezpiecznie przeprowadzić turnieje. Mistrzostwa Świata U-17 i U-20 to zresztą nie pierwsze tego typu imprezy, które zostały przełożone – podobnie stało się z Pucharem Narodów Afryki, Copa America oraz Mistrzostwami Europy. Problematyczne są szczególnie eliminacje, które są na różnym etapie. Z tego względu władze nie chcą ryzykować i wolą odłożyć rozgrywki w czasie. Decyzja z pewnością wiąże się również z faktem, że kilka imprez, które zostały przeniesione w czasie już wcześniej, będą odbywać się w nadchodzącym roku, a skumulowanie kilku rozgrywek naraz mogłoby spowodować dodatkowe problemy.

KIEDY ODBĘDĄ SIĘ MISTRZOSTWA ŚWIATA U-17 I U-20?

Na ten moment nie są znane jeszcze dokładne daty rozpoczęcia turniejów – wiadomo jedynie, że Mistrzostwa Świata do lat 17 i 20 odbędą się w 2023 roku. Gospodarzami imprez pozostaną odpowiednio Peru i Indonezja.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!