Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Ranking FIFA: Polska jest coraz wyżej

dodano: 22 Października 2020, autor: Agnieszka Sermak

Ranking FIFA aktualizuje się co miesiąc. W październikowym zestawieniu reprezentacja Polski znalazła się na 18. miejscu. To oznacza, że „Biało-Czerwoni” poprawili swój wynik o jedną lokatę.

AWANS POLSKI

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że system wyliczeń FIFA nie jest idealny, jednak w ostatnich latach ten ranking stał się nieco bardziej normalny. Przede wszystkim na ten moment idealnie obrazuje on potencjał, jaki posiada reprezentacja Polski. Nie jesteśmy światową czołówką, ale też jesteśmy zdecydowanie silniejsi niż europejscy średniacy.

Najnowszy ranking FIFA pokazał, że Polska awansowała z 19. na 18. miejsce. To efekt remisu z wyżej notowanymi Włochami w Lidze Narodów (0:0), oraz dwóch wygranych: z Finlandią (5:1) oraz Bośnią i Hercegowiną (3:0). W całym zestawieniu obyło się bez większych przeskoków. Najwyższy awans zaliczyła Dania (z 16. na 13. lokatę), a najwyższy spadek odnotowała Rumunia (z 34. na 44. miejsce).

RANKING FIFA

Tak prezentuje się najnowszy ranking:

1. Belgia

2. Francja

3. Brazylia

4. Anglia

5. Portugalia

6. Hiszpania

7. Urugwaj

8. Argentyna

9. Chorwacja

10. Kolumbia

11. Meksyk

12. Włochy

13. Dania

14. Niemcy

15. Holandia

16. Szwajcaria

17. Chile

18. POLSKA

19. Szwecja

20. Walia

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Villarreal/

Zapowiedź rewanżowych półfinałów Ligi Europy 6.05

W czwartek odbędą się dwa rewanżowe półfinały Ligi Europy W pierwszym meczu Arsenal podejmie Villarreal, z którym przegrało 1:2 Drugie starcie to spotkanie Romy z Manchesterem United...
Typowanie/

Dzień Gwiezdnych Wojen w BETFAN

Dzień Gwiezdnych Wojen wypada 4 maja BETFAN z tej okazji przygotował bardzo ciekawą promocję, która szczególnie przypadnie do gustu fanom europejskich pucharów Promocja na Dzień Gwiezdnych...